Samorządowcy wyruszą w rajd rowerowy po Roztoczu

0

Z Dębowego Dworu w Rudzie Różanieckiej, w najbliższą sobotę (30.05), wyruszy I Rajd Rowerowy Samorządowców po Roztoczu. Udział w nim weźmie ponad 70 osób, wśród których znajdą się m.in. przedstawiciele urzędów z różnych zakątków województwa podkarpackiego.

fot. elubaczow.com, arch.
fot. elubaczow.com, arch.

Długość trasy rajdu będzie obejmować ok. 35 km. Kolarze ruszą drogą asfaltowo-gruntową odwiedzając Hutę Różaniecką, Rezerwat Las Bukowy, Narol, Narol Wieś, Paary, Hutę Szumy, Rebizanty, by powrócić do Dębowego Dworu. Po dotarciu na metę na rowerzystów będzie czekać poczęstunek i ognisko. Przy wspólnym posiłku uczestnicy będą się mogli nawzajem poznać i nawiązać nowe przyjaźnie.

Impreza ma charakter edukacyjno-turystyczny i odbędzie się w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Ma na celu ukazanie piękna Roztocza, prezentację projektów Transgranicznego Rezerwatu Biosfery Roztocze oraz Geoparku Kamienny Las na Roztoczu oraz propagowanie turystyki rowerowej, jako atrakcyjnej formy rekreacji i aktywnego wypoczynku.

Organizatorem I Rajdu Rowerowego Samorządowców po Roztoczu jest Starostwo Powiatowe w Lubaczowie przy wsparciu Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Lubaczowie i Koła Środowiskowego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa przy Starostwie Powiatowym w Lubaczowie (SITLID Oddział Krosno).

Honorowym patronatem wydarzenie objęli Małgorzata Chomycz-Śmigielska – Wojewoda Podkarpacki i Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Więcej informacji o rajdzie na stronie rajd.powiatlubaczowski.pl.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here