W niedzielę jubileuszowa X Wojewódzka Majówka Pszczelarska w Kresowej Osadzie

0

W najbliższą niedzielę w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbędzie się X Wojewódzka Majówka Pszczelarska. Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania dorobku jaki wypracowują pszczelarze z regionu.

fot. Archiwum
fot. Archiwum

Praca pszczelarzy co roku przynosi wiele korzyści dla rolnictwa i nie tylko. Na rynku mają także znaczenie inne produkty, przede wszystkim miód, mleczko pszczele, wosk, propolis, pyłek kwiatowy czy pierzga. Głównym celem imprezy organizowanej w Kresowej Osadzie jest zwrócenie uwagi na działalność pszczelarską i promocja tej dziedziny gospodarki. Ponadto wydarzenie jest doskonałą okazją do rozmów i spotkań ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Święto pszczelarzy w Baszni Dolnej rozpocznie się o godz. 09:00 mszą świętą w kościele w Baszni Dolnej. O godz. 11:00 zaplanowano początek konferencji, którą poprowadzi prof. Zbigniew Kołtowski z Instytutu Pszczelnictwa w Puławach. Prelekcje skierowane będą do pszczelarzy i rolników z Podkarpacia.

Oficjalne część rozpocznie się o o godz. 15:00 przemówieniami okolicznościowymi w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Po nich odbędą się występy artystyczne. Na scenie zaprezentują się dzieci z ZSP w Baszni Dolnej, Zespół Pieśni i Tańca „Witoski”, Zespół Śpiewaczy „Niespodzianka” z kabaretem „Słońce Jamajki”, Kapela Pszczelarska z Zespołem Śpiewaczym „Jarzębina” z Horyńca-Zdroju, Gimnazjalna Grupa Taneczna ze Starego Dzikowa. Zaplanowano także koncert „Bardzo Dobrej Kapeli” z Brzozowskiego Domu Kultury. Około godz. 18:00 poznamy zwycięzców konkursu na najlepszy „Miód Ziemi Lubaczowskiej”.

Tego dnia odbędzie się również sprzedaż miodu, produktów i sprzętu pszczelarskiego oraz kiermasz ogrodniczy, wyrobów z wikliny i kulinarny. Dodatkowo z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka dla najmłodszych uczestników uroczystości zostanie przygotowany kolorowy plac zabaw oraz zorganizowane będą gry i zabawy, a także przejażdżki konne.

Z okazji święta pszczelarzy wszystkim bartnikom życzymy obfitych zbiorów miodu, a maluchom z okazji Dnia Dziecka – dużo uśmiechu.

miodowa_majowka_2015

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here