Tydzień Bibliotek w Lubaczowie

0

„Wybieram bibliotekę” – pod takim hasłem w piątek rozpocznie się XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, do którego dołączyła Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie. Przed nami tradycyjnie: Odjazdowy Bibliotekarz, kiermasz książki, spotkania autorskie i Noc Bibliotek.

fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Co roku od 8 do 15 maja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek. Ma on głównie na celu promocję czytelnictwa, bibliotek i edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Z tej okazji w Polsce organizowanych jest wiele wydarzeń.

W Lubaczowie bibliotekarze rozpoczną świętowanie od konferencji pt. „Rozwój kontaktów dziecka z literaturą”, którą poprowadzi dr hab. prof. Alicja Ungeheuer-Gołąb z Uniwersytetu Rzeszowskiego. W sobotę (09.05) miłośnicy książek z sympatykami rowerów wyruszą w rajd trasą Lubaczów – Dąbrowa – Krowica Hołodowska – Wólka Krowicka – Lisie Jamy – Lubaczów. W poniedziałek (11.05) ruszy Kiermasz Książki. Przed budynkiem MBP, na specjalnie przygotowanych stanowiskach, za symboliczną kwotę będzie można kupić interesujące publikacje czy znaleźć perełki wydawnicze. Wtorek rozpocznie cykl spotkań autorskich. Alicja Tanew o godz. 13:00 z dziećmi spędzi „Noc w mrowisku”, a dla dorosłych o godz. 18:00 wystąpi z recitalem „Szkice na wietrze”. Środa poświęcona będzie tematyce wody ukazywanej w literaturze. Z tej okazji na placu za budynkiem biblioteki o godz. 10:00 czytelnicy spotkają się z Władysławą Wiśniowską, która wystąpi z programem autorskim „Głęboka studzienka…” Natomiast w czwartek wspominać będziemy Jana Pawła II. Dzieciom ks. dziekan Andrzej Stopyra będzie czytał o tym „Jak Karolek został papieżem”. W Lubaczowie bibliotekarze zakończą swoje święto organizując Noc Bibliotek. W jej ramach, o godz. 18:00 odbędzie się wieczór poezji Witolda Kopy.

odjazdowy_bibliotekarz_2015_web1

tydzien_-bibliotek_2015_web

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here