Wiosenny koncert jazzowy w PSM w Lubaczowie

0

Wiosna w jazzie” – pod takim tytułem w najbliższy czwartek odbędzie się koncert w Państwowej Szkole Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie. Na scenie sali koncertowej o godz. 20:00 wystąpi jury IV Ogólnopolskiego Konkursu „Scholl & Jazz Festival” w składzie: Małgorzata Szarek, Bogdan Hołownia, Piotr Rodowicz, Ryszard Borowski.

fot. T. Michalski, arch.
fot. T. Michalski, arch.

Co roku, podczas trwania konkursu „School & Jazz Festival” na scenę wkraczają członkowie komisji. W tym roku będziemy mogli usłyszeć prezentacje muzyczne niezwykłych jazzmanów, niejednokrotnie nagradzanych, prezentujących swoje umiejętności w kraju i poza granicami Polski. Dla lubaczowskiej publiczności wystąpią Małgorzata Szarek, Bogdan Hołownia, Piotr Rodowicz i Ryszard Borowski.

Ogólnopolski Konkurs „Scholl & Jazz Festival” rozpocznie się dzień wcześniej – w środę (15.04). Obok przesłuchań, które będą prowadzone w dwóch kategoriach – Jazz i muzyka oraz Młody popularyzator polskiej muzyki rozrywkowej, odbędą się także warsztaty jazzowe. Przegląd zakończy się w piątek (17.04) ogłoszeniem wyników, wręczeniem nagród i koncertem laureatów.

Główną ideą konkursu jest zwiększenie roli muzyki jazzowej i rozrywkowej w systemie edukacji muzycznej, prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów, konfrontacja umiejętności oraz podnoszenie poziomu wykonawstwa.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here