Radio Rzeszów: Lodowisko w Cieszanowie od stycznia odwiedziło już ponad 4 tysiące osób

5

Sezon sportów zimowych powoli się kończy, a w Cieszanowie miłośnicy łyżwiarstwa mają przed sobą cały rok na ślizganie. W styczniu otwarto tam sztuczne lodowisko, a do tej pory obiekt odwiedziło ponad 4 tysiące osób – informuje Polskie Radio Rzeszów.

fot. Tomasz Mielnik, arch.
fot. Tomasz Mielnik, arch.

Płyta lodowiska o powierzchni 620 metrów kwadratowych wykonana jest z tworzywa sztucznego i ma dużą wytrzymałość na ścieranie. Obiekt znajduje się w hali, więc ani deszcz ani słońce nie będą stanowiły wiec dla łyżwiarzy żadnej przeszkody. Inwestycja kosztowała milion czterysta tysięcy złotych. 900 tys zł przeznaczono na ten cel z RPO. Producent płyty lodowiska udzielił samorządowi 8 lat gwarancji na swój produkt.

Lodowisko jest czynne dla wszystkich od poniedziałku do piątku od godz. 14.00, a w weekendy od godz. 15.00. Nowym udogodnieniem jest fakt, iż można korzystać z własnych łyżew. Obsługa musi jednak najpierw sprawdzić, czy sprzęt jest przystosowany do syntetycznej nawierzchni.

Więcej w relacji Marka Cynkara na stronie radio.rzeszow.pl.

elubaczow.com, hp. radio.rzeszow.pl


5 komentarze

  1. jak ja lubie takie dobre wiadomosci ,pozdrowienia dla calej ekipy z Cieszanowa,ktora w tak fantastyczny sposob potrafi wykorzystywac fundusze unijne.Szkoda wielka ze w innych miejscowosciach stawia sie na fontanny i oswietlenia nie wspominajac juz o koszach na smieci w ilosciach przemyslowych.Kto zgadnie jakie to miejscowosci ?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here