IV liga siatkówki: Zwycięstwo Czarnych na początek rundy finałowej

0

Od zwycięstwa bez straty seta rozpoczęli finałową rundę rozgrywek czwartoligowi siatkarze SSPS PBS Czarnych Oleszyce. W sobotę pokonali w Czudcu tamtejszy ProSport Marmax.

W finałowej rundzie rozgrywek uczestniczy sześć najlepszych zespołów obu grup eliminacyjnych, którym zaliczono punkty ze spotkań grupowych. Siatkarze z Oleszyc zmierzą się (mecz – rewanż) z drużynami APPGOO II LO Rzeszów, KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg i ProSport Marmax Czudec, a rywalizację rozpoczęli w sobotę (14.02) od spotkania z ostatnim z tych zespołów.

W starciu z ProSport Marmax Czarni nie stracili nawet seta, choć przebieg meczu nie wskazywał wcale na jednostronne widowisko. Gospodarze nie nawiązali walki tylko w pierwszej partii, a dwóch pozostałych walczyli na przewagi. W trzecim secie mieli nawet w górze piłkę setową, ale nie wykorzystali swojej szansy.

– W tym spotkaniu wygraliśmy doświadczeniem i opanowaniem, które było potrzebne w końcówkach setów. W najważniejszych momentach nie baliśmy się podjąć ryzyka i dało to oczekiwany efekt. Widać, że w rundzie finałowej nie będzie słabych przeciwników i każde zwycięstwo może być na wagę awansu – podsumował rozgrywający Czarnych Łukasz Mazur.

SSPS PBS Czarni: Mazur, Sałek, Gontarz, Wnęk, Kasprzyk, Nieckarz i Czereba (libero) oraz Harasymowicz, K. Pytel, D. Pytel.

ProSport Marmax Czudec – SSPS PBS Czarni Oleszyce 0:3 (19:25, 24:26, 26:28)

W pozostałych spotkaniach:
KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg – UMKS Spartakus Adamówka 3:2 (25:19, 13:25, 26:24, 21:25, 15:9)
APPGO II LO Rzeszów – TKS ŻAGIEL Radymno 3:0 (27:25, 25:21, 25:13)