Zawodnicy Pogoni-Sokoła Lubaczów obecnie przygotowują się w Centrum Sportu i Rozrywki w Świlczy.

Grzegorz Gawle i Dawid Król wzmocnią Pogoń-Sokół Lubaczów w wiosennej rundzie rozgrywek podkarpackiej czwartej ligi. Zawodnicy mają pomóc w wywalczeniu awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Pogoń-Sokół Lubaczów, który po rundzie jesiennej zajmuje trzecią pozycję w tabeli podkarpackiej czwartej ligi, aktywnie działa w zimowej przerwie. Klub pozyskał kolejnych dwóch graczy, którzy mają pomóc w wywalczeniu awansu. Mowa o zawodnikach Karpat Krosno, którzy trafią do niebiesko-biało-niebieskich na zasadzie wypożyczenia do końca bieżącego sezonu z opcją transferu definitywnego.

Grzegorz Gawle to 25-letni skrzydłowy, ktory jest wychowankiem Otrytu Lutowiska. Zawodnik ma za sobą występy w Fortuna 1 Liga, do której w sezonie 2017/18 awansował wraz z drużyną Garbarnii Kraków. W swojej karierze seniorskiej grał również w Cracovii II Kraków, LKS-ie Śledziejowice oraz niemieckim VfL Biedenkopf. Od marca 2021 roku był zawodnikiem Karpat Krosno, gdzie w sezonie 2022/23 na poziomie IV ligi Podkarpackiej strzelił 16 bramek.

Natomiast Dawid Król ma 25 lat i jest wychowankiem GMKS Strzelec Frysztak. 24-letni pomocnik całą swoją karierę w piłce seniorskiej spędził w Karpatach Krosno, z którymi w ostatnim sezonie wywalczył awans do III ligi. W bieżących rozgrywkach rozegrał 867 minut w 13 spotkaniach zdobywając jednego gola. W poprzednich sezonach na czwartoligowych boiskach 24 razy wpisywał się na listę strzelców.

Obaj zawodnicy dołączyli do Pogoni-Sokoła na zasadzie wypożyczenia do końca bieżącego sezonu, z opcją transferu definitywnego.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here