Pochwal się swoją znajomością języka polskiego – weź udział w dyktandzie

0

Pasjonaci poprawnej pisowni z powiatu lubaczowskiego znów mają szansę zawalczyć o tytuł Mistrza Ortografii. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego rusza siódma edycja konkursu ortograficznego organizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie. Już dziś można zgłosić swój udział w konkursie.

fot. Archiwum.
fot. Archiwum.

We współczesnych czasach, gdy mamy do czynienia z nowomową, zapożyczeniami i łamaniem etykiety językowej, w dobie czatów i sms-ów często nie przestrzegamy reguł właściwej pisowni. Z tych względów organizatorzy, chcąc promować umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych, doskonalić poprawną pisownię ojczystą i rozwijać zainteresowania kulturą języka polskiego zapraszają na dyktando. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 lutego (środa), a konkurs odbędzie się 27 lutego (piątek) w Czytelni dla Dorosłych MBP.

Wszyscy mamy szansę sprawdzić swoje umiejętności poprawnego pisania w języku polskim. Siódma edycja podzielona została na dwie kategorie wiekowe – dzieci i młodzież do lat 25 oraz uczestnicy powyżej 25. roku życia. Nie należy bać się tego sprawdzianu, bo poprowadzony zostanie on w formie zabawy, kary nie będzie, a nagrody są kuszące. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają tytuł Mistrza Ortografii i nagrody rzeczowe – tablet oraz pamiątkowe statuetki.

Regulamin rywalizacji dostępny jest na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here