Już po I Targach Pracy w Cieszanowie

2

W miniony wtorek (10.06) w Centrum Edukacji Ekologicznej w Cieszanowie odbyły się I Targi Pracy zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Przemyślu oraz Punkt Pośrednictwa Pracy w Cieszanowie.

 

Przedsięwzięcie miało na celu umożliwienie osobom poszukującym pracy nawiązanie bezpośredniego kontaktu z pracodawcami oraz zapoznanie się z ich wymaganiami wobec potencjalnych pracowników. Targi pracy były także okazją do prezentacji i promocji pracodawców działających na lokalnym rynku pracy, jak również rekrutacji pracowników przez pracodawców poszukujących kandydatów do pracy. Targi zgromadziły kilkanaście stoisk wystawienniczych, zaprezentowały się m.in.: Solid Security Sp. z o.o., Sanmarks Sp. z o.o., Spółdzielnia Socjalna „Kwiat Roztocza”, Młodzieżowe Biuro Pracy w Przemyślu, FM Group, Avon, Powiatowy Urząd Pracy w Lubaczowie, Posterunek Policji w Ciesznowie i Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie.

Osoby uczestniczące w targach, mogły ponadto skorzystać z porad doradcy zawodowego oraz pośrednika pracy w zakresie pisania dokumentów aplikacyjnych, przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz wziąć udział w programie rynku pracy pt.: „Spacer po zawodach”, którego celem było zachęcanie młodzieży gimnazjalnej z Cieszanowa do zdobywania doświadczenia zawodowego i nowych umiejętności. Przedstawiciele poszczególnych firm i instytucji zaprezentowali ścieżkę kształcenia w danym zawodzie oraz zalety i wady swojej pracy. Targi odwiedziło około stu osób, które mogły zapoznać się z 80 ofertami pracy w kraju i za granicą.

elubaczow.com, PPP w Cieszanowie


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here