
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w czwartek (27.02) Miejska Biblioteka Publiczna wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Edukacji działającym przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie zorganizowała dyktando. O tytuł Mistrza Ortografii Zmieni Lubaczowskiej walczyło 37 osób. Laureatem tegorocznej edycji została Karolina Wróbel.
Komisja w składzie Adam Margraf – Zastępca Burmistrza Miasta Lubaczowa, Marek Chmiel – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji i Katarzyna Pelc-Antonik – dyrektor MBP wraz z nauczycielami z Lubaczowa (Elżbietą Chmiel, Moniką Garbacz, Małgorzatą Bańbor-Buczek, Agnieszką Dobrowolską) wyłonili osobę, która bezbłędnie napisała dyktando, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Ortografii Zmieni Lubaczowskiej. Laureatem tegorocznej edycji została Karolina Wróbel. Równie zaszczytne tytuły Wicemistrza Ortografii Zmieni Lubaczowskiej przypadły dwóm osobom – Dorocie Rachwalik i Małgorzacie Gelmudzie.
Tekst dyktanda wybierany był wspólnie z nauczycielami. Staraliśmy się go wybrać tak, by był troszkę łatwiejszy niż w tamtym roku, bo po ubiegłorocznej edycji takie do nas doszły głosy, że było troszkę za trudno – tłumaczył Marek Chmiel, przewodniczący komisji.
W MBP dyktando zorganizowano po raz szósty.
– Nauczyciele naszej szkoły organizując po raz pierwszy dyktando zaprosili do współpracy Miejską Bibliotekę Publiczną, której dyrektorem był wtedy Jan Bogusz. Od tego czasu impreza jest organizowana cyklicznie i ku radości organizatorów cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lubaczowa i okolic. Cieszymy się, że współpraca z obecną panią dyrektor, Katarzyną Pelc-Antonik układa się bardzo owocnie – mówiła Monika Garbacz, członkini Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji.
Dyktando ma na celu głównie popularyzowanie języka ojczystego, pokazanie jego piękna. – Nasz język polski jest językiem bardzo bogatym, jednocześnie bardzo trudnym, ze swoimi zasadami ortograficznymi i interpunkcyjnymi – oceniała podczas spotkania Katarzyna Pelc-Antonik. Organizatorzy poprzez taką formę rywalizacji chcą udowodnić, że zagadki ortograficzne mogą być wspaniałą zabawą dla wszystkich bez względu na wiek i wykonywany zawód.
Źródło: www.lubaczow.pl
to sie chwali taka młoda dziewczyna a taka zdolna brawo
Gratuluję, ja nie napisałam bezbłędnie, to wiem, jak trudne to było 🙂 tym większy szacunek 🙂
A co to Zmienia Lubaczowska? 😀 to dużo zmienia…
gratulujemy uczennicy LO(wiadomo)
Nie bylo bardzo trudne. Wiecej mozna bylo zrobic bledow interp.niz orto. Dziekuje Wam za mile slowa. Najlepsza motywacja bylo udowodnienie sobie, że chciec to moc. Dziekuje rodzicom,p.Ciemiedze oraz wszystkim,ktorzy trzymali za mnie kciuki. Ii jakbym mogla zapomniec,pozdrawiam osoby, ktore owego dnia przez ten wlasnie konkurs mnie znienawidzily. Widzimy sie za rok ;*
Karolina, pisz po polsku a nie bledow, mile, moc, Ciemiedze itd. Trochę więcej pokory……a tak na marginesie gratuluję sukcesu!
No tak, od naszej Karolci zawsze się fajnie na dyktandach na 5 ściągało, a wpodstawówce nawet i na 6 ! 😀
Gratuluje mała ! :*
To dziwne, napisała tak pięknie dyktando a nie potrafi użyć odpowiednio spacji i znaków diakrytycznych 🙁 Coś mi tu nie gra…
To dziwne, napisała tak pięknie dyktando a nie potrafi użyć odpowiednio spacji i znaków diakrytycznych 🙁 Coś mi tu nie gra…
Dla mnie nie jest wzorem, niestety.
Jak się pisze ze smartfona, który nie ma polskich znaków, to się nic nie wymyśli. Zamiast czepiać się szczegółów, sam weź za rok udział zazdrośniku i wygraj.
Zenku -„ż” jakoś dało się napisać.
Po prostu zazdroscicie. Zamiast se cieszyc ze ktos godnie reprezentuje to macie bol tylkow. Cieszy sie dziewczyna ze uzyskala dziewczyna tytul mistrza. My Karol jestesmy dumni, ze z taka osobka 9lat do klasy chodzilismy.