III liga siatkówki: Czarni przegrali w Sędziszowie w czterech setach

1

Czterech setów potrzebowali zawodnicy UKS Tęczy Sędziszów Młp., by pokonać w meczu 13. kolejki III ligi mężczyzn SSPS PBS Czarnych Czarnych Oleszyce. Zwycięstwo pozwoliło drużynie z Sędziszowa ponownie znaleźć się w najlepszej czwórce, Czarni zachowali ósme miejsce w tabeli.

Tęcza do meczu przystąpiła bez kontuzjowanych – Patryka Polka i Wojciecha Rusina. Zabrakło również Przemysława Cyrulika. Pojedynek rozpoczął się po myśli przyjezdnych. Dzięki dobrym zagrywkom Łukasza Mazura Czarni objęli prowadzenie 4:0. Gospodarze szybko jednak odrobili straty i wypracowali przewagę. Ostatecznie wygrali seta do 16.

Nieco uśpieni pozytywnym wynikiem z pierwszej partii sędziszowianie, w drugim secie nie byli w stanie powstrzymać rywali i Czarni zdołali doprowadzić do wyrównania stanu meczu. Początek trzeciego seta należał znowu do Tęczy. Przy stanie 15:10 jednak coś się zacięło i przyjezdni zaczęli odrabiać straty, by w samej końcówce prowadzić już 21:18. Seria zagrywek Grzegorza Rusina pozwoliła jednak dogonić rywali i wygrać miejscowym na przewagi.

Ostatni set był bez historii, drużyna z Oleszyc nie podjęła już wyrównanej walki i Tęcza pewnie wygrała 25:17.

Przed siatkarzami z Oleszyc teraz chyba dwie najważniejsze kolejki sezonu, w których zagrają z zespołami sąsiadującymi w tabeli. W najbliższy weekend podejmą we własnej hali UKS Tęczę Dom-Bud Żołynia, a tydzień później AZS UR Rzeszów.

UKS Tęcza Sędziszów Młp. – SSPS Czarni Oleszyce 3:1 (25:16, 18:25, 27:25, 25:17)

Tęcza: Skwirut, Rusin Grzegorz, Rogóż, Bochenek, Groszek, Bilski, Samolewicz (libero) oraz Hadała, Makowiec, Polek i Filipowicz.

Czarni: Mazur, T. Sałek, Nieckarz, Harasymowicz, Wnęk, Gontarz i Kurek (libero) oraz Dworak.