Osłabieni siatkarze z Oleszyc nie zdołali wygrać seta w meczu z Sędziszowem

0

Trzecioligowi siatkarze SSPS PBS Czarnych Oleszyce nie zdołali wygrać we własnej hali choćby seta w sobotnim (26.10) meczu czwartej kolejki z Sędziszowem Młp. Na taki stan rzeczy wpływ miały m.in. braki kadrowe w drużynie gospodarzy.

Z powodu nieobecności etatowego rozgrywającego Łukasza Mazura, trener Michał Gontarz postanowił sam pokierować grą zespołu i od samego początku pojawił się na tej pozycji. W sobotę w szeregach Czarnych zabrakło także kontuzjowanego środkowego Daniela Sałka, którego na tej pozycji zastąpił jego młodszy brat Tomasz. Na ataku zadebiutował młody Jarosław Wnęk, a na przyjęciu po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się Piotr Hulak. W trakcie gry kontuzji nabawił się jeszcze Mateusz Nieckarz, którego zastąpił Tomasz Dworak.

Gospodarze kiepsko rozpoczęli spotkanie i po serii błędów w przyjęciu i ataku przegrywali już 7-1. Później nieco doszli przyjezdnych (6-9), ale po chwili znowu znacząco przegrywali (10-16). W końcówce seta wydawało się jeszcze, że być może Czarni złapią rywala (22-24), ale ostatecznie seta przegrali do 22. Początek drugiej odsłony był już bardziej wyrównany, a gospodarze grali dużo spokojniej i skuteczniej. Stan taki utrzymywał się do wyniku 12-12, kiedy to goście zaczęli uciekać gospodarzom – sukcesywnie wypracowywali przewagę i ostatecznie wygrali seta do 18. Najbardziej wyrównany był trzeci set, ale w końcówce Sędziszowianie wybraniali praktycznie wszystkie piłki i tym samym przeważyli wynik seta i całego meczu na swoją korzyść.

– Brak Łukasza z pewnością przyczynił się do tej przegranej. Przewidywaliśmy taką okoliczność i na treningach próbowaliśmy różnych opcji w ustawieniu. Niedociągnięcia w rozegraniu potrafiliśmy nieco nadrobić na skrzydłach, ale w ataku na środku praktycznie nie istnieliśmy. W tym elemencie przeciwnik miał sporą przewagę. O tym meczu już zapominamy i przygotowujemy się do kolejnych. Po wynikach widać, że liga jest mocno wyrównana i można wygrać praktycznie z każdym. Udowodniła do choćby drużyna z Brzozowa, która ograła niepokonanego do tej pory lidera – podsumowuje Michał Gontarz, trener siatkarzy z Oleszyc.

SSPS PBS Czarni Oleszyce – UKS Tęcza Sędziszów Młp. 0-3 (22-25, 18-25, 23-25).

Czarni: Gontarz, Wnęk, T. Sałek, Nieckarz, Hulak, Ozga i Pracało (libero) oraz Dworak, Czereba, Harasymowicz.