W Lubaczowie odbędą się oficjalne Mistrzostwa Polski w Footbagu

4

Po dwóch bardzo udanych edycjach zawodów footbag’owych Flying Bag Jam, w tym roku w Lubaczowie odbędą się Oficjalne Mistrzostwa Polski w popularnej zośce.

fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Pierwsze zawody Flying Bag Jam, których pomysłodawcą jest Przemysław Pietrzycki odbyły się w naszym mieście w 2012 roku. Słoneczne pogoda pozwoliła przeprowadzić całą rywalizację na Orliku przy ulicy Słowackiego. Impreza była na tyle udana, że najlepsi zawodnicy w Polsce przyjechali do nas także w minionym roku i rywalizowali w hali sportowej Zespołu Szkół, a wyniki tych zawodów były uznawane przez IFPA (International Footbag Players’ Association).

– Obie edycje zawodów były bardzo udane i doskonale oceniane przez zawodników, dlatego też postanowiłem zgłosić kandydaturę naszego miasta do organizacji oficjalnych Mistrzostw Polski w Footbagu w 2014 roku. Decyzja już zapadła i bardzo się cieszę, że impreza takiej rangi odbędzie się własnie u nas – mówi Przemysław Pietrzycki, który jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Footbagu.

Organizację imprezy ma wesprzeć Urząd Miejski w Lubaczowie oraz Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Footbagu. Data mistrzostw nie jest jeszcze dokładnie znana, ale wiadomo, że odbędą się one w wakacje. Nasz portal po raz trzeci objął patronatem medialnym organizację zawodów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

4 komentarze

  1. Footbag to nowoczesna a zarazem profesjonalna odmiana gdy w ZOŚKĘ 🙂 . Abb jeśli szukasz informacji na temat tego sportu zerknij do Internetu Jest obszerna baza informacji . Polska scena posiada także filmiki instruktażowe podstawowych trików , znajdziesz je na YT Pod hasłem ,, nauka gry w zoske ” 😉 Pozdrawiam

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here