Gmina Oleszyce: Śmiertelne potrącenie pieszego

23
KPP Lubaczów
KPP Lubaczów

Kierowca osobowego opla wykonując manewr wyprzedzania nie zauważył pieszego idącego z naprzeciwka i potrącił go. Obrażenia, jakich doznał mężczyzna były na tyle poważne, że pomimo natychmiastowej akcji ratunkowej pieszy zmarł. Kierowca opla był trzeźwy.

Dzisiaj wieczorem na trasie Lubaczów – Futory doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i pieszego. Skierowani do zdarzenia policjanci ustalili, że kierowca osobowego opla, 20-letni mieszkaniec gminy Lubaczów, wykonując manewr wyprzedzania nie zauważył idącego z naprzeciwka pieszego i potrącił go. Pomimo natychmiastowej akcji ratunkowej i długotrwałej reanimacji, 56-letni mieszkaniec gminy Cieszanów nie odzyskał przytomności i zmarł. Kierowca oplem był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Zebrane dowody pozwolą odtworzyć przebieg zdarzenia i wyjaśnić jego okoliczności.

Źródło: KPP Lubaczów

reklama

23 komentarze

 1. Znałem tego człowieka był naprawdę super człowiekiem wielka tragedia i to prawda na tej drodze za dużo sobie kierowcy pozwalają mieszkam w futorach więc nie jedno widziałem do czego są zdolni kierowcy ale w tym przypadku tak miało się stać było ciemno a kierowca który potrącił skupił się na wyprzedzaniu
  i nie zauważył pieszego, tym bardziej że pieszy nie był za bardzo widoczny bo miał na sobie ciemny strój :(
  Spoczywaj W Pokoju {*}
  KIerowcy noga z gazu !! szczególnie teraz kiedy po tej drodze przebiega dzika zwierzyna (dziki sarny)

 2. A tak nawiasem to piesi są nie oświetleni i nie widoczni :(

  W Oleszycach na nowych chodnikach przy Kustronia, Wiejskiej kierowcy znalexli sobie dobre miejsca parkingowe a piesi omijaja je idac ulica. Potem sie mowi ze malowidoczni i nieoswietleni… Policja JEŹDZI i nic gdyby CHODZILA moze sie by tym zainteresowala. Jak sie stanie nieszczęście to „piesi są nie oświetleni i nie widoczni :(” . Do gosci ktorzy parkują nie ma co sie zwracać bo zapewne ich IQ jest rowne naczelnym więc myslenie jest wyłączone.

 3. wczoraj jechałam ta drogą w kierunku Futor, i mijałam tego człowieka… sama o mało co na niego nie wpadłam był ubrany w ciemny strój, oślepił mnie nadjeżdżający tir, ledwo odbiłam… Ta osoba była naprawdę niewidoczna… Tragedia..

 4. Hahaha co to znaczy ze w Polsce nie ma prawa ze pieszy ma być oświetlony? to lepiej chodzić w czarnych rzeczach najlepiej po takich drogach jak na futory :) i zwalić wine na jadacego samochodem BO GO NIE ZAUWAZYŁ ? dla własnego bezpieczenstwa załozyć coś na siebie a nie zwalać wine na prawo :) myślcie troche ludzie… ale może „prawo zmienią skoro nie musimy chodzić w odblaskach po zmroku na dzien dzisiejszy :)”
  Najlepiej się nie wypowiadac jesli nie ma sie pojęcia o okolicznościach zdarzenia !

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here