Napad na bank w Laszkach – sprawca mógł zbiec na teren powiatu lubaczowskiego

12
fot. elubaczow.com, arch.
fot. elubaczow.com, arch.

Dziś (14.10) około godz. 11:30, nieznany dotąd mężczyzna napadł na Bank Spółdzielczy w Laszkach. Policja zarządziła blokadę dróg w okolicy, ale te nie przyniosły rezultatu. Nie jest wykluczone, że sprawca zbiegł na teren powiatu lubaczowskiego.

Do napadu na bank w Laszkach doszło dziś o godz. 11.30. Na policję zadzwoniła kierowniczka placówki. – Zamaskowany napastnik, używając przedmiotu przypominającego pistolet zażądał od pracowników banku wydania pieniędzy z kasy. Kazał wszystkim położyć się na podłodze. Po przekazaniu gotówki odjechał samochodem – mówiła na portalu nowiny24.pl, asp. szt. Marta Gałuszka z KPP w Jarosławiu.

Policjanci wprowadzili blokady na drogach wyjazdowych z Laszek i w sąsiednich powiatach. – W akcji brali udział policjanci z Komisariatu Policji w Oleszycach i Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, którzy patrolowali m.in. drogi w okolicach Nowej Grobli. Nie jest wykluczone, że mężczyzna zbiegł na teren powiatu lubaczowskiego, stąd nasze działania – mówi Marian Sochań, oficer prasowy lubaczowskiej komendy policji. Do tej pory, sprawcy nie udało się jednak złapać.

O całym zdarzeniu policję powiadomiła kierowniczka banku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zamaskowany napastnik, używając przedmiotu przypominającego pistolet zażądał od pracowników banku wydania pieniędzy z kasy. Polecił on osobom przebywającym w banku, by położyły się na podłodze. Po przekazaniu pieniędzy napastnik odjechał. Nikomu z osób przebywających wewnątrz banku nic się nie stało. W Banku Spółdzielczym w Laszkach nie ma monitoringu. Na miejscu pojawiła się grupa dochodzeniowo-śledcza. Według informacji łupem mężczyzny padło około 100 tys. zł.

Rysopis sprawcy napadu: wzrost około 180-185 cm, dobrze zbudowany, wiek z wyglądu około 40 lat. Sprawca ubrany był w kurtkę koloru ciemnego. Na głowie miał maskę koloru pomarańczowego.

 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

12 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here