Pseudokibice okradli stację paliw w Oleszycach? Policja sprawdza monitoring

17
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Grupa pseudokibiców trzecioligowego klubu Chełmianki Chełm, wracająca z sobotniego meczu z JKS Jarosław, okradła stację paliw w Oleszycach – taką informację dostaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę. Sprawę kradzieży potwierdziła policja, która ustala okoliczności całego zdarzenia.

Według informacji, które dotarły do naszej redakcji, grupa kilkudziesięciu pseudokibiców Chełmianki Chełm, wracająca autokarami i samochodami z sobotniego (21.09) meczu w Jarosławiu, zatrzymała się na stacji paliw przy wjeździe do Oleszyc. Oprócz tankowania, mężczyźni weszli także do stacji na zakupy. W pewnym momencie zabrali część towaru, w ogóle za niego nie płacąc.  O sprawie powiadomiono policję, która pojawiła się na miejscu.

Sprawę wyjaśniają funkcjonariusze z komisariatu w Oleszycach. Wiemy, że łupem złodziei padł alkohol, napoje, płyn chłodniczy i płyn do spryskiwaczy. Wartość skradzionego towaru oszacowano na około 900 złotych. Na chwilę obecną badane są okoliczności tej kradzieży – sprawdzany jest zapis z monitoringu stacji, przesłuchiwani są świadkowie i pracownik stacji. Nie wyklucza się, że kradzieży tej mogli dokonać właśnie kibice jadący autobusem z meczu w Jarosławiu. Jeśli podejrzenia się potwierdzą i uda się zidentyfikować sprawców, to odpowiedzą oni za swoje czyny – mówi asp. Marian Sochań, oficer prasowy lubaczowskiej komendy policji.

elubaczow.com, pah


17 komentarze

  1. a gdzie ochrona? gdzie tak zwana „napadówka”?

    Policja może powinna ochraniać każdą stacje benzynową? moze posterunek stały tam zrobią do tego?

    2-3 patrole na cały powiat wiec nikt sie nie rozdwoi. Pretensje do tych z wiejskiej niech jeszcze zmniejszają budżet Policji! Będzie jeszcze mniej patroli.

  2. To CPN’u mają pilnować? Idąc tym tokiem policja powinna według Ciebie pilnować stacji, sklepów, dyskotek i innych miejsc publicznych ? Od tego jest ochrona takich budynków…oni jedynie przyjeżdżają wypisać ew mandat/zabrać kogoś na dołek… Z tego co wiem, kibice jechali przez Dachnów kolumną samochodów i autokarami, zabezpieczały je specjalne oddziały policji z Jarosławia i Chełmu.

  3. @nick nie jestem policjantem, jak się nie nadajesz i nie masz predyspozycji do bycia nim to się tam nie pchaj (jak nie wie co ma zrobić w takiej sytuacji to się nie nadaje – tylko że teraz predyspozycje do bycia nim nie są kryterium przyjęcia i to jest problem)! Wszystko bym zrobił, w swoim zawodzie tez robię rzeczy które dla zwykłych ludzi są nie do ogarnięcia ale za to mi płacą i uwierz ale nieraz znajduję się w o wiele gorszych sytuacjach i wiem jak sobie z tym radzić i nie chowam nosa bo skończyłoby się to dla mnie w najlepszym wypadku zwolnieniem z pracy, to mi tu nie pitol co bym zrobił i o głupim pisaniu, bo jak nie policjant to kto? Gdyby lekarze w trakcie operacji się obawiali (w wyniku strachu) podjęcia działania to wyobraź sobie co by się działo (analogię myślę że potrafisz odczytać).

  4. @asda nie znasz faktów zdarzenia. Bazujesz jedynie na tym co zostało napisane w artykule. Sugerujesz że policjanci nie zrobili nic. To jakim cudem kilka minut po kradzieży wylegitymowali ponad 100 kibiców Chełmianki i sprawdzili wszystkie ich pojazdy? Ale Ty to wiesz tak samo jak znasz kryteria naboru do policji. A do tego codziennie podejmujesz życiowe decyzje które dla „zwykłych ludzi”są nie do ogarnięcia. Jak na nadczłowieka to skromnością nie grzeszysz. Ale to już było ludzie i podludzie. Dla ciebie też wiele rzeczy jest nie do ogarnięcia np. że nie ma ludzi zwykłych każdy na swój sposób jest wyjątkowy.

  5. @Nikt a Ty mnie nie rozumiesz, nie mówię że jestem nadczłowiekiem po prostu wykonuję swój wyuczony zawód i nie wymagam od nikogo innego kto się tym nie zajmuję żeby to robił jak się na tym nie zna i jak najbardziej ma do tego prawo i o tym pisałem, a pisałem odnośnie wypowiedzi @nick. Nie wiem nauczcie się czytać ze zrozumieniem bo naprawdę teraz posiadając taką umiejętność można się poczuć jak nadczłowiek :p jak ktoś się poczuł urażony moją wcześniejszą wypowiedzią, z góry przepraszam.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here