Lubaczów: Rozpoczęła się termomodernizacja Środowiskowego Domu Samopomocy

0
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Już niebawem budynek Środowiskowego Domu Samopomocy, który mieści się przy ulicy Konery w Lubaczowie, całkowicie odmieni swój wygląd. Wszystko za sprawą termomodernizacji, która właśnie się rozpoczęła.

Inwestycja realizowana jest przez samorząd powiatowy równolegle z przebudową kotłowni w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej. ŚDS w Lubaczowie fukcjonuje od prawie dziesięciu lat i jest ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi, które ukończyły 18 rok życia. W zajęciach uczestniczą tu zarówno osoby niepełnosprawne intelektualnie jak i chore psychicznie. Oprócz uczenia podopiecznych podstawowych czynności dnia codziennego, SDŚ wspiera także ich rodziny, a w razie potrzeby pomaga przy rozwiązywaniu trudnych problemów życiowych, czy w załatwianiu spraw urzędowych.

Podopieczni do budynku przy ulicy Konery przenieśli się w 2004 roku. Cztery lata później doczekali się generalnego remontu wewnątrz budynku i własnej kotłowni. Teraz przyszedł czas na termomodernizację i poprawę wyglądu zewnętrznego. Prace realizuje firma EUROBUD Grupa Spółka z o.o.’

elubaczow.com, kaj


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here