Nie pomogły protesty mieszkańców. Obwodnica Lubaczowa między domami

52
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Opublikowano właśnie oficjalny komunikat dotyczący wyboru wariantu przebiegu obwidnicy naszego miasta. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie poinformował, że preferowanym wariantem przebiegu obwodnicy Lubaczowa jest wariant nr 1 (czerwony) długości około 3375 m.

To właśnie przeciw takiemu przebiegowi drogi od dawna protestują mieszkańcy osiedla Mazury. Nie chcą oni, by ruchliwa droga prowadząca z przejścia granicznego w Budomierzu, przebiegała przez środek osiedla mieszkaniowego. Mieszkańcy zwracali m.in. uwagę na kwestie bezpieczeństwa i proponowali alternatywną trasę, omijającą wszelkie zabudowania. Ich argumenty nie trafiły jednak do projektantów.

Co prawda, wyznaczyli oni alternatywny wariant przebiegu obwodnicy (wariant nr 3, niebieski) o długości około 3475 m, ale ten także był oprotestowany i mało prawdopodobne by był w przyszłości realizowany. Dalsze szczegółowe prace projektowe będą prowadzone tylko dla wariantu czerwonego. Mieszkańcy osiedla zapowiadają, że to nie koniec batalii i nadal będą walczyć o to, by obwodnica omijała wszelkie zabudowania mieszkalne. Ich interesy w tej sprawie reprezentuje już wyspecjalizowana kacnelaria prawna.

fot. pzdw
fot. pzdw

elubaczow.com, hp


52 komentarze

 1. ludzie dajcie sobie na wstrzymanie – jak można było pomóc to wszyscy jak teraz toczycie pianę z ust. w imię czego jak można było sprawę rozwiązać BEZKONFLIKTOWO. Moim zdaniem to wielka złośliwość „LUBACZOWSKIEJ PARY RZĄDZĄCEJ”. mówiąc o cenach działek to sam pytałem osoby tam mnieszkającej – NIE BYŁO TANIEJ nawet UM traktował te działki jak bez obwodnicy. Mówiąc o pretensjach? – były to raczej prośby i próba szukania innego rozwiązania które będzie bezkolizyjne. pretęsje to mogą być teraz gdzie nikt nie słuchał mieszkanców. I już nie szczujcie – jest jak to u nas bywa – DOPIEPRZYĆ po co pomyśleć i pomóc.

 2. To po obwodnicy! Komuś w Rzeszowie bardzo zależało żeby to uwalić. Teraz to będzie Rospuda 2. Mieszkańców mazur postawili pod ścianą, więc ci zablokują drogę. Nowy marszałek się ucieszy bo przesunie pieniążki do swojej wioski. Tylko głupota naszej władzy boli, bo zamiast się dogadać i szukać kompromisów, powtarzali to co w Rzeszowie im podsuwali pod nos. Gratulujemy szerokich horyzontów myślowych albo raczej wąskich klapek na oczach! „Zadbam o lepszy Lubaczów” tak to chyba było, tylko dla kogo?

 3. Poczekajmy na jakieś zdarzenie , które zablokuje przejazd ulicą Sobieskiego przed mostem …. Wpisów na tym portalu będzie mnóstwo , wszyskie krytyczne wobec aktualnej wtedy władzy. Pewnie i Olek dołoży swoje , może On ma szersze horyzonty myślowe , może węższe klapki na oczach , może myśli , że „Lubaczów to ja” ..

  proponuję , by UM opublikował archiwalne dane o cenach ( w przeliczniu na ar) działek sąsiadujących z projektowaną drogą i innych działek na os.Mazury kupowanych w tym samym czasie oraz ewentualnych oświadczeń nabywców o zapoznaniu się z projektem zagospodarowania terenu .

 4. panie gall anonim przed znakami interpunkcji nie daje się spacji, a co do zdarzeń na sobieskiego to był czas o tym pomyśleć właśnie podczas konsultacji społecznych, na których nasza władza pokazała jak liczy się ze swoimi mieszkańcami i jak szeroko widzi perspektywy. a Władza to przecież „służba” – szkoda ze zapomina o tym. Wariant mieszkańców był „złotym środkiem”.

 5. Wszyscy śmiali się z Kononowicza, tymczasem nasza władza pobiła go na wszystkich frontach! Mogło być tak pięknie – nie bedzie niczego… :)
  A wy „anonimo-urzędasy” i inni niedoinformowani frustraci, lejcie żółć dalej – na pewno wam ulży :))))

 6. Na tym osiedlu tak jak i na innych osiedlach w Lubaczowie mieszkają ludzie, którzy chcieliby aby miasto się rozwijało dla dobra jego mieszkańców. A dobro mieszkańców nie leży w interesie obecnej władzy Lubaczowa. Co do obwodnicy, to moim skromnym zdaniem nie będzie dane aby obecna władza ją wybudowała. Marszałka M.K. już nie ma i poparcia w jej budowie nie będzie. A kasy na nią trzeba sporo.

 7. To miasto przestało się rozwijać już dawno temu chyba że, pod rozwój podciągniemy nowy park.Te nowo pobudowane domki na osiedlach to z pieniędzy zarobionych ciężką harówką za granicą.Droga (obwodnica)nie jest priorytetem więc nie ma się co martwić na zapas a zresztą w modzie są teraz ekrany dźwiękochłonne więc odgrodzą osiedle na 4m wysoko i będzie bardziej polsko-europejsko.

 8. mieszkancy przecież chcieli drogę w innym miejscu wokół której mnóstwo przestrzeni by było na rozwój infrastruktury – ale władza się uparła że pod płotami ma iść. a jak to rozwinie miasto skoro droga między płotami jaki tu rozwój widzisz? Przecież w dyskusjach nikt drogi nie wykluczał, była mowa o zmianie lokalizacji na wariant „biały”.

 9. hahaha, śmiać mi się chce, jak Was czytam,
  narzekanie jak zawsze w modzie ;)
  nie będzie skrętu w lewo to sobie ponarzekam, a jak nie będzie w prawo to też sobie ponarzekam :)
  a co mi tam:) najważniejsze to narzekać, nie ważne jak ale narzekać :)

 10. Nie chcieli naszego wariantu, to zrobimy tu rezerwat natura2000. Pani burmistrz, obwodnicy nie będzie, chyba że 10 razu droższa od naszego wariantu. Tak się skończy robienie z ludzi głupków. W następnych wyborach też pokażemy pani odpowiedni palec, bo pani już nie raz pokazała go mieszkańcom Lubaczowa!

 11. Drogi PRIDE OF POLAND! Co do rozwoju i nowych dróg. Ta obwodnica nie będzie służyła mieszkańcom Lubaczowa. To będzie droga dla tych co to do granicy będą zdążać. Mieszkańcom przy obwodnicy pozostanie smród samochodowy i tylko tyle. Przecież z tej obwodnicy nie będzie zjazdów, no może jeden ( na krzyżówce z Ul. Mazury. A drogami które służą mieszkańcom jakoś władza się nie interesuje. Mieszkańcy niech jeżdżą po kocich łbach.

 12. tereska sama sie pieprz – nikt pretensji nie miał przed wyborem wariantów (teraz ma jak władza pokazała gdzie ma mieszkańców). a jak nie wiesz o szczegółach to się nie wpieprzaj.
  Sorki wszystkich za pieprzenie – ale pisze na poziomie TERESKI !!!

 13. gratulacje dla tereski , ktoś tu ma jaja , a Ty „do tereska ” też mogłeś wybierać działeczki , na mapie była krecha projektowanej drogi ( a kupując jogurt skrupulatnie patrzysz na termin spożycia ) – wybrałeś przy drodze , bo było taniej , działki były większe … termin budowy drogi porównywalny z podróżą na Marsa, a tu władza zrobiła Ci niespodziankę

 14. uuuuuu dyskusja osiągnęła poziom pszenno-buraczany, z resztą jak to się często zdarza, gdy dyskutanci składają się z niedoinformowanych ignorantów, którzy sieją nienawiścią i swoją głupotą. Najśmieszniejsze jest jednak to, że najbardziej zainteresowani, czyli mieszkańcy osiedla nic nie robią sobie z tych głupawych tekstów, tylko pewno już przygotowują się do walki o swoje racje. Kto zatem leje te hektolitry żółci? Oto jest pytanie…

 15. anonim gall dobrze prawi, wybadalem krotko temat i z tego co mi wiadomo, wszyscy co kupili tam dzialki wiedzieli o tym ze w przyszlosci moze isc tamtedy droga, byla zaznaczona jak BYK, wiec do kogo teraz pretensje?
  wszystko na wlasne zyczenie.

  z tym ze wladza tez powinna myslec przyszlosciowo i nie powinna sprzedawac tam dzialek jesli wiadomo bylo o takim fakcie. kazdy po troche jest tutaj sobie winny.

 16. Do zetus: powodzenia w utworzeniu programu natura 2000, bo po pierwsze nieuzytki nie naleza do ciebie a do miasta, po drugie rolnicy ze starych mazur maja gdzies mieszkancow ze przechodzic bedzie obwodnica pod waszymi domami, bo w innym przypadku bedzie przechodzila pod ich domami by wam zrobic dobrze a to sa inne czasy, ja nie orientuje sie ale nawet lajik wie ze natura2000 jest tylko i wylacznie na obszarach wiejskich i nie wystepuja tu bo mazury to miasto, i nie wystepuja tu ryby, plazy czy ptaki czy inne rosliny zagrozone wyginieciem wpisanych do czerwonej ksiegi gatunkow zagrozonych. Wiec sorry ale pomazyc dobra rzecz i wszyscy wiedzieliscie przy kupnie dzialek o obwodnicy i takze tylko mozecie wyprosic o ekrany i sttefe buforowa….

 17. Moze i nie wiele wiem na temat ptakow, ale trzeba udowodnic nawet ich wystepowanie na terenach wylewowych jak to mawiala pani na spotkaniu w urzedzie, ale wiem jedno ze zadna natura2000 nie moze byc na tych terenach bo jest to miasto i od szczutkowa w strone lukawca jest objeta ochrona tym programem, co mam wiedziec na temat srodowiska skoro miasto trulo mieszkancow osiedla i ulicy starych mazury wysypiskiem….

 18. Czy Państwo w tym mieście macie burmistrza i radę miasta, czy totalitarną dyktaturę? Co się stało z pięknym miastem mojej młodości? Jak można prowadzić obwodnicę PRZEZ OSIEDLE!!! Plany są, na miłość boską, dla ludzi, a nie dla miasta. Jestem urbanistą, od lat mieszkam w Niemczech i w głowie nie mieści mi się arogancja urzędnicza. Głęboko współczuję i zachęcam walki o swoje prawa. Władza bowiem nie ma monopolu na myślenie i planowanie miasta.

 19. centurion kładzie cegłę na cegle – jest urbanistą , i ma rację : „plany są dla ludzi”. Plany są dla ludzi , czyli dla wszystkich – dlaczego kilku krzykaczy ma zmieniać coś , co jest od kilkunastu lat zaplanowane.

 20. Asteriks nie tylko ja na tym forum jestem zdania ze mieszkancy osiedla pod ktorymi domami ma przebiegac planowana obwodnica sa w kropce, ale kupujac dzialki pod podowe domu doskonale wiedzieli ze w planowaniu przestrzennym ma przebiegac obwodnica na sasiadujacych dzialkach, jednak liczyli nie na cud ze nie wybuduja, cudem jest ze jednak obwodnica bedzie i teraz sa przeciwni temu, ale moga miec tylko do siebie pretesje, bo odziwo jeden pomysl wypalil w naszym miescie, ktory byl skazywany na porazke:-)

 21. Brawo centurion! Dotarłeś do sedna – tak mamy dyktaturę i to nie tylko w tej sprawie. Wreszcie jakieś mądre słowa o tym drogowym niewypale.
  Nie przejmuj się „anonimem gall’em” i „Evo’em” to zapewne łoszaki ze stajni pani burmistrz, którzy mają za zadanie monitorować regionalne portale i kąsać w jej imieniu. Z drugiej strony mogą to być właściciele działeczek, przez które ma przebiegać ta „obwodnica” i tych kilku „krzykaczy” chce im przeszkodzić w ubiciu interesu życia. Nie wierze w jakikolwiek przejaw lokalnego patriotyzmu z ich strony – ich zajadłość i śmieszne, oklepane argumenty mówią same za siebie. Nie ważne, że nie wypowiadają się tutaj sami zainteresowani – tych dwóch i tak będzie ziało ogniem.
  Oho, kończę bo już słyszę ujadanie…będą gryźć!
  Pozdrawiam :)

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here