Dachowanie BMW na trasie Szczutków – Opaka

22

To wyjątkowo pechowy odcinek drogi – na trasie Szczutków – Opaka tylko w ciągu ostatniego roku doszło do kilku bardzo niebezpiecznych wypadków, w których nie zabrakło ofiar śmiertelnych. Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło także w poniedziałkowe (04.03) popołudnie.

Nie nieznanych przyczyn 20-letnia kierująca straciła panowanie nad samochodem marki BMW, zjechała do rowu, a następnie dachowała. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe. Jak się okazało 20-letnia mieszkanka gminy Wielkie Oczy była w zaawansowanej ciąży. Lekarz pogotowania zdecydował o przetransportowaniu kierującej i 76-letniego pasażera do szpitala. Kierującą i pasażera przebadano alkomatem, oboje byli trzeźwi.W szpitalu okazało się, że obrażenia nie są poważne, a płodowi nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Trasa Szczutków – Opaka to dość pechowy odcinek drogi, na którym w ostatnim czasie doszło do kilku poważnych wypadków. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek, nawet wtedy, gdy mamy dobre warunki atmosferyczne i jedziemy prostym odcinkiem niedawno remontowanej drogi.


22 komentarze

 1. wladze i tak mają te sytuacje dalego gdzieś, pora roztopów, odwilży powoduje że pobocze po najechaniu na nie zapada się, czy to tak ogromne koszty utwardzić pobocze kamyczkiem? na tej trasie bardzo latwo jest zlapac pobocze, dywanik został wylany w calości, przez co nie widać osi jezdni, namalujcie linie. jak już nie linie to z tym pobocze zróbcie porządek, a na zakrętach, przynajmniej tam, postawcie słupki odblaskowe. w nocy naprawdę widoczność jest kiepska.
  Jeszcze kilka podobnych zdarzeń, a można będzie trasę CZARNYM PUNKTEM oznaczyć, albo nazwać drogą śmierci.
  WIem, że teraz nie było skutku śmiertelnego, ale już takie tam były. Widać to po zniczach…

 2. basia: dokladnie tak! Kobieta w zaawansowanej ciazy a oni pisza ze płodowi nie zagrażało niebezpieczeństwo. Nie traktujcie ciazy, dziecka przedmiotowo. Jeszcze chwila i ta kobieta urodzi. Wtedy pisalibyscie ze kobieta urodzila plod? Masakra! Co za BARAN pisal ten artykul?

 3. To nie jest problem linii czy poboczy, jedynie kierowców którzy widząc kawałem równej drogi pokazują swoje umiejętności a właściwie ich brak i swoją głupotę. Jeśli każdy by jechał z bezpieczna predkoscia to wielu z tych zdarzeń by nie było.

 4. ja: może to Ty jestem jednym z tych „Panów” na drodze co sunie całą szerokością, a pozostali muszą się łaskawie usuwać, narażając się nieraz na złapanie pobocza?
  droga za Unijną kase… popatrzcie na droge z Przemysla na Dubiecko, tam jest dopiero pobocze. Elegancko utwardzone, droga oznakowana, i jedzie się calkiem inaczej. Tu władza ma to daleko! Byle jedn drugiemu skrawek etatu załatwił i już a co tam pozostali. Za chwile to Lubaczów i okolice to będzie MIASTO STARCÓW, EMERYTÓW! ale co tam, ważne by dobre imprezy zrobić, na to kasa jest!

 5. Nie zwalajcie winy na kierowców!!!!!!!!!!!!!!! Linie i pobocze! Droga jest wąska, rowy głębokie, pobocza brak! Jeżdżę tamtędy 2 razy dziennie i na prawdę czasem trudno sie minąć np. z autobusem, ciężarowym czy czyms większym! Zrobili droge ale za chwilę będzie to „droga krzyżowa”……. Czy wśród prominentów odpowiedzialnych za takie inwestycje ktos MYŚLI ?

 6. odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta… wystarczy przeanalizować zdarzenia drogowe od czasu jej powstania… i to nie tylko te, ktore zostaly zarejestrowanie przez jakiekolwiek służby, ile jest takich, w ktorych policja nie brała udziału. a wszystko przede wszystkim wiąże się ze złapaniem pobocza.
  Obecnie proszę spojrzeć na zakręt przy słynnych przekładanych chodnikach w Dąbkowie 🙂 tam dokładnie widać co się dzieje po najechaniu cięższego auta na pobocze. I pewnie wszystko jest ok. pobocza super 🙂

 7. Oczywiście, niewinna władza, niewinny zarządca drogi – winni kierowcy, którzy nie potrafią „dostosować prędkości do panujących warunków”. Ten bezczelny, prymitywny niby-argument jest zawsze powtarzany tam, gdzie na skutek bezmyślności, arogancji zarządców dróg powtarzają się wypadki i kolizje. Idealnym rozwiązaniem dla władzy byłoby, gdyby nikt po tych drogach nie jeździł. Nawierzchnia byłaby w super stanie, obok drogi można by postawić pomnik tym, którzy nadludzkim wysiłkiem ją wyremontowali. Byłoby pięknie, radośnie i parę medali można by przypiąć do sfatygowanych ciężką pracą garniturów decydentów. A tu bezmyślni kierowcy wyjeżdżają niszczyć nawierzchnię i jeszcze mają pretensje, że droga marna, źle oznakowana. W domu wam siedzieć, władzy głowy nie zawracać. Władza ma większe problemy niż jakieś tam drogi. Pora zdecydować komu i ile nagród wypłacić – i to jest najważniejsze, a nie wasze prymitywne, zaściankowe zachcianki.

 8. do MK:
  pismo? była sprawa nieraz zgłaszana… odpowiedź jest jedna… droga wykonana zgodnie ze standardem i wymogami…
  a teraz jak chcecie to się „topcie” w poboczu.
  co tam, starosta do oleszyc ma zawsze zadbana droge

 9. ciekawe , ja miałam poważny wypadek w 7 miesiącu ciąży i lubaczowski szpital stwierdził że wszystko ok -odesłać do domu , dobrze że mąż zawiózł mnie do Rzeszowa okazało się , że mam stłuczenie mózgu a w wodach płodowych krew. trzeba natychmiast rozwiązać ciąże ……………

 10. @ Roman
  Wiem co oznacza słowo płód i co piszą w słownikach. Określenie to stosowane jest w medycynie. Jednak uważam, że w tej sytuacji lepiej pisać o dziecku. Kiedy chodzi o nasze nienarodzone dziecko nazywamy je dzieckiem, a nie płodem.
  W sytuacji księcia z Anglii i jego ciężarnej żony media jakiś czas temu trąbiły mocno i nie mówiły o płodzie, ale właśnie o dziecku.

 11. gdyby row nie byl tak gleboki to droga by rozsypala od razu z powodu braku odwadniania. ktos wczesniej napisal o drodze przemysl dubiecko. w sumie nie mam nic przeciwko zeby taka droga byla tutaj ale sa inne wymogi na droge krajowa i na droge powiatowa. tamta droga jest przystoswana do ruchu tranzytowego a powiatowa jest droga uzupelniajaca. na ktora nie ma pieniedzy. i tutaj zostaje nam jedynie bezpieczniejsza jazda bo na lepsze remontowanie drog nie mamy co liczyc

 12. Proponuje postawić progi zwalniające. Jak są dziury to narzekaj że droga dziurawa. Jak jest droga to narzekają, że można „trochę” przycisnąć. Nie dogodzi.

  Dobrze, że się wszystko dobrze skończyło.

 13. bez reakcji odpowiednich ludzi nie zrobi się nic, takich a nawet gorszych dróg w powiecie jest trochę, dlaczego mają się czepiać niedawno wyremontowanej? Uważam także, że można zdjąć tą nogę z gazu i jechać dozwolone 90-100 a nie 140-150. Jeżeli szuka się wrażeń to na ekspresówkę, a nóż się uda z Laguną, Volvo, Skodą, Alfą albo innym wagiem sprawdzić 🙂

 14. a dlaczego u nas w powiecie zapomina malować się np. podwójnej ciągłej -która bardzo pomaga w jeździe we mgle ,ta droga jest w dodatku bardzo wąska-pewnie sobie zaoszczędzili cwaniaczki na tym .Nauczyli się tylko stawiać znaki te duże niebieskie że ile to niby kosztowało he he pewnie niejedną drogę by zbudował za tą kasę

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here