Tablet za poprawną pisownię

0
fot. MBP Lubaczów
fot. MBP Lubaczów

28 lutego w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki zapraszają na dyktando.

Uczestnicy konkursu będą walczyć o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2013 i nagrodę rzeczową jaką jest Tablet, który został ufundowany przez Burmistrza Miasta Marię Magoń – honorowego patrona wydarzenia. Przewodniczącym jury będzie Marek Chmiel. Wszyscy mieszkańcy powiatu lubaczowskiego mogą wziąć udział w dyktandzie zgłaszając swoją kandydaturę do 25 lutego osobiście w Czytelni dla dorosłych w MBP lub pod numerem telefonu 16 632 93 50.

Głównym celem wydarzenia jest promowanie poprawnej pisowni oraz doskonalenie umiejętności bezbłędnego posługiwania się językiem polskim. Młodzież mówi slangiem i obecnie nie przywiązuje uwagi na to jak pisze, ale mimo to nie obawiam się o frekwencje. W tym roku zorganizowaliśmy dyktando dla wszystkich z powiatu lubaczowskiego. Odbieramy zgłoszenia od osób spoza naszego regionu i z przykrością musimy odmawiać im uczestnictwa ze względu na regulamin. Założeniem organizatorów jest lokalny charakter konkursu – mówi dyrektor MBP Katarzyna Pelc-Antonik.

Rywalizacja rozpocznie się 28 lutego o godzinie 17:00. Dokładne miejsce konkursu będzie uzależnione od liczby uczestników. Na stronie internetowej MBP (www.mbp.lubaczow.pl) na bieżąco będą uzupełniane informację dotyczące tego wydarzenia.

edytowano: 24.02

I.H.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here