Siatkarze Czarnych Oleszyce potwierdzili swoją dominację w lidze

0

Siatkarze SSPS PBS Czarnych Oleszyce niedzielnym (03.02) zwycięstwem 3-1 nad wiceliderem z Adamówki potwierdzili swoją dominację w czwartej lidze.

Mecz z UKS Spartakus Adamówka był ostatnim spotkaniem siatkarzy z Oleszyce  w rundzie zasadniczej, którego wynik miał wpływ na dalsze losy oleszyckiej drużyny w obecnym sezonie. Czarni wygrali wszystkie dotychczasowe mecze z kompletem punktów i są już pewni gry w barażach o trzecią ligę. Oprócz nich, w walce o awans zagra także druga drużyna z ich grupy, a wyniki spotkań pomiędzy tymi drużynami zostaną zaliczone w grach barażowych. Stąd też, Czarni mocno zmobilizowali się się na niedzielne spotkanie z wiceliderem. Ze względu na brak etatowego libero Grzegorza Kurka i przyjmującego Rafała Glinika oraz kontuzję Tomasza Sałka, na pozycji libero pojawił się najstarszy w drużynie Piotr Hulak. Mecz nie rozpoczął się jednak po myśli gospodarzy, którzy popełniali mnóstwo błędów. Goście szybko odskoczyli i wypracowali dwucyfrową przewagę. Choć siatkarze z Oleszyc gonili przeciwnika, to w pierwszego seta nie byli stanie rozstrzygnąć na własną korzyść. Przed rozpoczęciem drugiej partii, gospodarze przeanalizowali jednak swoją grę, znacząco poprawili szwankujące do tej pory przyjęcie i rozpoczęli marsz po trzy punkty. Ich dominacja w trzech kolejnych setach nie podlegała dyskusji.

SSPS PBS Czarni Oleszyce – UMKS Spartakus Adamówka 3-1 (19-25, 25-15, 25-17, 25-20)

SSPS PBS Czarni Oleszyce: Mazur, Dworak, Gontarz, D. Sałek, Nieckarz, Ozga i Hulak (libero).