Potrącenie w Lubaczowie i dachowanie w Oleszycach na półmetku akcji „Znicz”

28
fot. Wolter

W trakcie trwającej od środy (31.10) policyjnej akcji „Znicz 2012”, w powiecie lubaczowskim nie odnotowano tragicznych wypadków drogowych. W pierwszym dniu akcji, około godziny 19 na ul. Sienkiewicza Lubaczowie 20-letni kierowca volkswagena golfa potrącił na przejściu dla pieszych 18-letnią kobietę. W środku nocy służby interweniowały też w Oleszycach, gdzie audi wypadło z drogi, dachowało i „ścięło” przydrożne drzewo.

Z policyjnych ustaleń wynika, że w środę (31.10) około godz. 19.00, kierujący golfem 20-letni mieszkaniec gminy Lubaczów nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście w wyniku czego doprowadził do jej potrącenia. Zdarzenie miało miejsce w Lubaczowie na ul. Sienkiewicza. Piesza, 18-letnia mieszkanka Lubaczowa doznała obrażeń i  karetką pogotowia została przewieziona do szpitala. Policjanci przebadali kierującego na trzeźwość z wynikiem 0,00 promila.

Do bardzo poważnie wyglądającego zdarzenia doszło także w nocy ze środy (31.10) na czwartek (01.11). Około godziny 01:25 kierujący samochodem marki audi na łuku drogi traci panowanie nad samochodem, zjeżdża na chodnik, uderza w drzewo po czym dachuje. Siła uderzeniowa była na tyle duża, że drzewo zostało „ścięte”. Osoba zgłaszająca telefonicznie zdarzenie informowała o pięciu uczestnikach tego zdarzenia. – Służby, które pojawiły się na miejscu nie zastały już nikogo z nich. Policjanci nie ustalili też, aby w tym czasie do szpitala w Lubaczowie i Jarosławiu były przywożone osoby z obrażeniami mogącymi pochodzić z wypadku komunikacyjnego. W nocy pojazd odholowano na jeden z parkingów w Lubaczowie. Następnego dnia zgłosił się po niego kierujący, który został ukarany mandatem karnym wysokości 300 złotych – informuje Marian Sochań, oficer prasowy lubaczowskiej komendy policji.

W skali kraju tegoroczna akcja „Znicz 2012” należy do najtragiczniejszych od lat. Policja przypomina o wzmożonym ruchu i apeluje o rozwagę i ostrożność.

Fot. 1-2 KPP Lubaczów, fot. 3-6 Wolter dla elubaczow.com

elubaczow.com, KPP Lubaczów

reklama
Ten baner wyświetlono 1 983 811 razy.

28 komentarze

 1. hehe porażka „Następnego dnia zgłosił się po niego kierujący, który został ukarany mandatem karnym wysokości 300 złotych” Ciekawe ile miał promili , ale pamiętajcie wszyscy nietrzeźwi kierujący spowodujesz wypadek uciekaj z miejsca z głoś sie na następny dzien otrzymasz w prezencie mandat 300 zl a prawko zostanie w kieszeni ….

 2. proste policja dała ciała na całej linii w tym przypadku żeby nie znaleźć kierowcy czy tez uczestnika wypadku żał wstyd!! ostatnio widziałem jak żul rowerem uciekł po pijaku policji i co wy na to wstyd wstyd wstyd!

 3. 300 zł – to jakaś kpina. Za pewne zgłosił się kierowca podstawiony bo nie zdążył by wytrzeźwieć. Nikt normalny nie ucieka z miejsca wypadku jeżeli nie ma nic do ukrycia. Nie wierze, że ktoś był w takim szoku. Jeżeli ktoś podał, że jest 5 uczestników zdarzenia – zapewne nie jedna karetka przyjechała na miejsce wypadku. A koszty ponosimy my podatnicy.

 4. i dlaczego zadnego z was nie było u komendanta policji ? powiedzcie mu prosto w twarz co sądzicie o pracy lubaczowskiej policji .. narzekać przez internet to kazdy sobei moze bo jest anonimowy .. wpadnijcie i wyżalcie sie

 5. mylisz sie kolego „hha” ja niestety zrobiłem konkretną afere co obiło się o komendą wojewódzką, komendę główną, i kilka instytucji państwowych które nauczyły kilku policjantów w Lubaczowie wysoko postawionych. Przyznali mi rację, pozostaje tylko sąd w celu odszkodowania ale szkoda mi chodzić po sądach tracić czas i pieniądze.
  Niestety nie wiele to ich nauczyło bo dalej robią to co robili.

 6. po znajomości zatrudniają i tak to jest, mam kilka argumentów za tym że co raz więcej tam ludzi którzy się po prostu tam nie na dają. Ale ok tak dalej róbcie, w ogóle „róbta co chceta” . Hahahahahaha. A i nie śmieję się z Policji jako takiej bo wiem że to bardzo ważna instytucja! Ale tak jak jest teraz to jest nie dopuszczalne i jeśli się komuś podoba to co wyprawiają to nie ma żadnych wymagań i jest lemingiem któremu to co wmówią wydaje się święte. PS mój nick wcześniej to konfident ale zmieniam byście nie myśleli że nim jestem po prostu mam takie poczucie humoru, takie przewrotne poczucie humory. Przewrotny optymizm… 😀

 7. właśnie o to mi chodzi nie mam do nich żalu że są BO SUPER ŻE SĄ! Ale k…a dawajcie coś z siebie nie chodzi mi o jakieś zatrzymania czy tym podobne, po pierwsze nie szkodzić. A ja dodam ale pomagać i tu będziecie szanowani postarajcie się to nic was nie kosztuje POZDRAWIAM!

 8. A może po prostu dowództwo naszej policji jest do bani? Przecież zwykły funkcjonariusz nie układa planów służb, nie decyduje czy pilnować porządku na skrzyżowaniu czy stać z radarem. Pretensje zgłaszamy do szeregowych policjantów, bo oni są widoczni na drogach. A oficerowie siedzą w ciepełku i widać, że żyją w wirtualnym świecie.

 9. Nie oceniajcie kierowcy po Golfie. By owy 20 latek pasował do typowego 20 latka co jeździć nie powinien musiałby spełniać następujące warunki: Golf III lub ewentualnie jakieś BMW/Audi ojca, tuba basowa 1000W z „Alpajna” w bagażniku, radio „Pajonier” od chińczyka i wzmacniacz 2x3000kW na 12V z Allegro za 99 złotych, płyta z nagranym jednym utworem (umcyk umcyk umcyk) puszczanym w pętli kiedy robi się 10 kółek wokół dworca PKS. Ten Golf 2 raczej nie posiadał tak wypasionego sprzętu car-audio. W ogóle to nie był golf 3. Być może zwykły człowiek, zagapił się, weźcie pod uwagę to, że jechał trzeźwy. Za wypadek poniesie konsekwencje wszystkie przewidziane w prawie. dziewczynie życzę powrotu do zdrowia, cieszę się, że to tylko tak się skończyło.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here