Zderzenie czterech pojazdów w Lipinie! Trzy osoby ranne!

22
fot. PP dla elubaczow.com

Przez nieco ponad dwie godziny była zablokowana dziś (23.10) droga wojewódzka nr 865 w miejscowości Lipina (gm. Oleszyce). Powodem było zderzenie czterech samochodów. Trzy osoby trafiły do lubaczowskiego szpitala.

Około godziny 10:25 dyżurny lubaczowskiej policji został powiadomiony o zderzeniu kilku pojazdów w miejscowości Lipina (gm. Oleszyce). Na miejsce natychmiast skierowano wszystkie służby ratunkowe. Okazało się, że kierowca samochodu dostawczego marki Iveco najechał na samochód jadący przed nim. Dodatkowo w zderzeniu uczestniczyły trzy pojazdy jadące przed uderzonym samochodem. Zdarzenie, w wyniku którego trzy osoby trafiły do szpitala wyglądało bardzo poważnie, a uszkodzenia pojazdów były znaczące. Droga wojewódzka w tym miejscu była zablokowana przez ponad dwie godziny.

Lubaczowscy policjanci wyjaśniają przyczyny zdarzenia, ale najbardziej prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. To kolejne tragiczne zdarzenie na drogach naszego powiatu w ostatnich dniach. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominają o pogarszających się warunkach atmosferycznych w okresie jesiennym.

Poniżej galeria zdjęć nadesłana przez jednego z naszych stałych czytelników.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

22 komentarze

  1. „pisior „jeśli ktoś tu ma do kogoś pretensje to tylko Ty. Zapisz się do neurologa jak najszybciej puki jeszcze nie jest za późno. Bo taki tekst który dodałeś jest mocno schizrofreniczny. Piszę to po dobroci której u takich osób jak ty nie ma nic a nic! Dodam że nie jestem za żądnym ugrupowaniem politycznym, ale bliżej mi do partii opozycyjnych bo patrząc po komentarzach elektoratu PO po prostu mnie od siebie odpychają! Pozdro : )

  2. A tak na serio (bo nie wszyscy, jak widać, mają poczucie humoru), to niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i zbyt mała odległość między pojazdami jest nagminne na drogach. Efekty takiego zachowania kierowców widać na zdjęciach. Mimo wszystko życzę wszystkim kierowcom wszystkiego dobrego, uśmiechu i wzajmnej życzliwości. I nie rywalizujcie ze sobą na drodze :-). Bądżcie dla siebie uprzejmi. To naprawdę działa :-)))))

  3. Szybciej niech jeżdżą przez Lipine. Kiedyś tak samo jeździli przez Zalesie. Przyzwyczaili się że często tam stoi policja i każdy, dosłownie każdy jadąc przez Zalesie odruchowo zwalnia. Jak wracam ze szkoły muszę schodzić całkiem na pobocze albo prawie do rowu bo jeżdżą jak idioci. Było już tu sporo wypadków i nic kierowców to nie nauczyło. Skoro udało się to że w pobliskim Zalesiu jeżdżą o wiele wolniej bo wiedzą że mogą ich złapać to może pora drodzy policjanci postać trochę na Lipine. Dla was to nic, dla nas mieszkańców to chwila bezpieczeństwa.

  4. Normalnym rozwiązaniem jest budowanie chodników dla mieszkańców, a nie ustawianie radarów i patrole policyjne. Jednak normalność – to nie u nas. W Lubaczowie parkingi na Baziaka ma uroczyście otworzyć marszałek województwa, bo o Lubaczowie napiszą w mediach, wstawią zdjęcia, zrobi się bankiecik itp. A chodnik w Lipinie (też na drodze wojewódzkiej)? A kto by tam oficjeli przyjął, kto by się tym zainteresował? Czy ma więc im zależeć na takich inwestycjach? Niech więc biedni mieszkańcy wskakują do rowów, niech żyją w strachu, niech boją się wysyłać dzieci do szkoły…

  5. chodnik w Lipinie miał być już 4 lata temu. Widać jak władzom zależy na mniejszych miejscowościach. „chyba najważniejsze są miasta i tam gdzie jest więcej ludzi.”- czyli tzn, że mieszkańcami małych wsi nikt ma sie nie interesować? prosze Cie anonimie,pomyśl. jesteśmy takimi samymi ludźmi jak Ci którzy mieszkają w mieście i nam też się należy chociaż odrobina bezpieczeństwa.

  6. Szanowny „Anonim” to taka wyrocznia, jak widzę. Autorytet moralny, upoważniony do zwracania uwagi innym, że nie myślą itp.
    Przede wszystkim, droga wyrocznio, najważniejsze są miejsca, gdzie jest najmniej bezpiecznie, gdzie kierowcy mają w d.. pieszych itp.
    Parkingi na Baziaka – ok, jestem jak najbardziej „za”. Ale to nie znaczy, że mieszkańcy wsi mają czekać, aż w mieście zostanie wszystko wybudowane.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here