17-latek podejrzany o włamania i kradzież w Horyńcu-Zdroju

9
fot. elubaczow.com

Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca jednej z podhorynieckich miejscowości. Podejrzewają go o o dwa włamania, które miały miejsce na terenie Horyńca-Zdroju w nocy z niedzieli (14.10) na poniedziałek. Lubaczowska prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

W niedzielę (14.10) w nocy funkcjonariusze z Posterunku Policji w Horyńcu-Zdroju otrzymali sygnał o włamaniu do sklepu, z którego skradziono głównie alkohol, papierosy i pieniądze. Po odwiedzeniu miejsca włamania, policjanci postanowili poszukać złodzieja w najbliższej okolicy. Po chwili zauważyli znanego im 17-latka. Młody mężczyzna znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu i miał przy sobie kilkanaście butelek różnego rodzaju wódki. Nie przyznał się jednak do włamania i oświadczył, że alkohol znalazł w drodze do domu. Tłumaczenia te nie przekonały policjantów, którzy postanowili zatrzymać młodzieńca do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. W trakcie dalszego patrolu miejscowości, funkcjonariusze ujawnili kolejne włamanie – tym razem do jednego z lokali gastronomicznych. Tu po wybiciu szyby, ktoś skradł także m.in. alkohol i papierosy.

Wezwany do zdarzenia przewodnik z psem tropiącym dotarł do miejsca, w którym znajdowały się skradzione towary. Miejsce zabezpieczyli i zebrali ślady policyjni technicy. To ostateczny wynik ich prac pozwoli stwierdzić, czy sprawcą obu włamań był zatrzymany 17-latek, który po wytrzeźwieniu usłyszał pierwsze zarzuty. Lubaczowska prokuratura zastosowała wobec niego także środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

elubaczow.com, pah, KPP Lubaczów


9 komentarze

  1. dlaczego mnie to nie dziwi ? Horyniec powoli schodzi na psy. Młodzież zamiast zająć się czymś sensownym i twórczym, napada na sklepy… Bo tak najłatwiej zdobyć pieniądze. Nikt z nich nie pomyśli że można pójść do pracy. Ginie tylko alkohol, papierosy i pieniądze, no bo co innego potrzeba nastolatkowi w XXI wieku? Żałosne jest to co dzieje się na tym świecie. Ale nie obwiniajmy tylko tych młodych ludzi, winni są też ich rodzice gdzie oni są gdy ich dziecko szlaja się po parku pijane? Jak je wychowują? Gdzie jest policja ? Znowu będzie szmat czasu na śledztwo po czym okaże się że to właśnie on jest sprawcą tych włamań, a w skutku i tak nie dostanie żadnego sprawiedliwego wyroku, no bo przecież ma tylko 17 lat i jakoś tak nie wypada karać takiego surowym wyrokiem. Przynajmniej ja tak to widzę. Tak samo z ostatnim włamywaczem, co jest ? Już chodzi po Horyńcu i śmieje się w twarz wszystkich horynieckim policjantom..

  2. a te nowe wlamania to tylko i jedynie wina sad! bo jakby chociaz jednego z wlamywaczy z wczesniejszych wlamac wyslala do zakladu karnego to teraz ten nowy by sie bal bo wiedzialby ze cos mu grozi ale jezeli tamci nie zostali ukarani za swoje kilka wlaman to czego on mialby nie sprobowac i tak mu nic nie zrobia…. i tak od nitki do klebka.. wina lezy w glownie po stronie sadu!
    wystarczylo tylko jednego „zamknac” i bylo by po problemie

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here