Trwa przebudowa Rynku w Lubaczowie – zobacz zdjęcia!

37

Prezentujemy najnowsze zdjęcia wykonane z wieży ratuszowej, ukazujące postęp prac przy przebudowie lubaczowskiego Rynku.

Inwestycja pn. „Przebudowa Rynku – centrum historycznego układu urbanistycznego miasta Lubaczowa” realizowana jest w ramach unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina, jako projekt „Lubaczów – Jaworów dwa potencjały, wspólna szansa”. Całkowita wartość to prawie 1,5 mln euro z czego ok. połowy pochłoną prace w Lubaczowie. Wkład własny samorządu wyniesie ok 70 tys. euro. Projekt, oprócz przebudowy Rynku, zakłada także utworzenie w Lubaczowie Biura Informacji Turystycznej i organizację wspólnych imprez z ukraińskimi partnerami. W Jaworowie za unijne pieniądze również zmieniany będzie rynek, odnowiona zostanie scena letnia i Dom Narodowy.

Koszt inwestycji, którą realizuje firma Erbud  to prawie 3,3 miliona złotych. Termin wykonania to 30 kwietnia 2013 roku.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

37 komentarze

 1. A zauważyliście, że na chodniku od urzędu do szkoły muzycznej, woda z rynien leci na chodnik i w czasie deszczu trzeba bardzo uważać na to aby nie wdepnąć w taki potok, czy ktoś o tym zapomniał, czy tylko z głupoty nie zaplanował.

  A w poprzednim wątku dyskutowaliśmy o tym, że drzewo wyszło na środku alejki, widzieliście Cie, nie ma już drzewa.

 2. Mam skromną nadzieję, że podczas dalszych prac już nikt nie wpadnie na pomysł, że kolejne drzewo „przeszkadza”. Dziwię się osobom, które robiły projekt, że im niespodziewanie jakieś drzewo wyrosło na trakcie pieszym. Tym bardziej, że do wycięcia poszło sto kilkadziesiąt innych drzew. Oczywiście, dla nich to nie problem, się wycina i już. Tylko takie drzewo rośnie kilkadziesiąt lat, a ścina je się kilkadziesiąt minut. Nie będę zaczynać wywodów o braku szacunku dla przyrody itp. Po prostu mam nadzieję, że to już koniec radosnych „żniw”.
  Ciekawe, czy przyszły projektant zagospodarowania placu po Iwanie też nie wpadnie na pomysł, żeby najpierw ciąć, a potem planować, a jak plan minie się z rzeczywistością, to dalej ciąć.
  Nie wspomnę już o pięknych starych drzewach wokół kościoła św. Stanisława, które przez bezmyślność i niewiedzę zostały zdewastowane i nadawały się tylko do wycięcia.

 3. Ale błąd mi wytknąłeś, ojoj! Czuję się zdołowany. Nic nie warta cała moja wypowiedź, bo może coś przekręciłem. Najlepszy sposób, żeby uwalić czyjąś rację, wytykając gówniany błąd. Zajrzyj niedowiarku do dokumentów projektowych, to się zdziwisz ile drzew (no może w tym i krzewów) przeznaczono do wycięcia.

 4. Jaka firma robi parkingi i chodniki przy ulicy Baziaka ? Świetna praca. Obserwuję ich codziennie ponieważ tu mieszkam i nie mogę się nadziwić,robota pali im się w rękach. Widzę również solidne wykonanie.Pogratulować tylko,że są jeszcze takie firmy,które z tak wielkim oddaniem pracują. Kto wybrał tę firmę do remontu tego odcinka drogi strzelił w dziesiątkę. GRATULUJĘ ! ! !

 5. Szybkość wykonywania prac zależy od czasu jaki na dana pracę został przeznaczony, jak na rynek mieli 1,5 roku czy nawet 1 rok, to co się mają spieszyć, przed terminem jaki została ustalony pewnie i tak oddać nie mogą – chodzi o park, a w przypadku remontu na Baziaka, to pewnie maja bardzo krótki czas wykonania prac to się spieszą.

 6. Wolałbym, żeby władze miasta, starosta i włodarze wszystkich gmin pochylili się obecnie nad kwestią dworca PKS w Lubaczowie.
  PKS w Jarosławiu chce sprzedać dworzec (niektórzy mówią, że właścicielem dworca jest Urząd Miasta Lubaczowa), a na jego miejscu ma powstać kolejny market (bodajże Intermarche). Jeśli to prawda to jest to dowód braku wyobraźni, by nie określić tego bardziej dosadnymi słowami.
  Co będzie z pracownikami PKS?
  Co będzie z ponad 2000 tysiącami młodych ludzi dojeżdżających codziennie do szkoły z całego powiatu. Gdzie się podzieją? Będąć czekać jak obecnie klienci busów „pod chmurką? Gdzie będą wysiadać przybywający do Lubaczowa goście? Gdzie będą czekać na autobus?
  Pisze się o promocji miasta, o udziale w targach itd., ale jak ta promocja może wyglądać na miejscu?
  Wyobraźmy sobie, że jakiś turysta przyjedzie do Lubaczowa.
  1. Wysiada z pociągu. Cóż dworzec kolejowy zamknięty i w opłakanym stanie.
  Notabene miasto powinno go wykupić i wyremontować by był wizytówką miasta. Niech to będzie promocja która się sama będzie bronić.
  2. Wysiada z autobusu PKS i co? Przywita go ulica… Pewnie bardzo mu się spodoba w naszym mieście i będzie chciał wrócić… Nie próbuje nikomu wmawiać, że Lubaczów jest zagłębiem turystycznym, ale kilka rzeczy takich jak np. dworce chyba jednak powinien mieć.
  Nie chcę w tym momencie drążyć tematu, bo nie wszyscy będą chcieli tyle czytać. 🙂 Ale oddolna inicjatywa obrony naszych dworców by się przydała skoro miasto nie robi na razie nic, by ratować wizytówki miasta jakimi są dworce…

 7. Słabość do kasy u rządzących rozumiem, ale wolałbym, żeby rządzący czuli nasz oddech na plecach i wiedzieli, że za niszczenie prawdziwych „witaczy” miasta (dworców) kiedyś ich rozliczymy, to raz, dwa o tym wiemy i że się na to nie zgadzamy!

 8. Co to znaczy „wywody na ten temat nie mają sensu”? Mamy przejść do porządku dziennego nad likwidacją dworca PKS w Lubaczowie, tak jak to się stało w przypadku dworca PKP? Mamy nic nie robić? Pewnie najlepiej nic nie mówić i w ogóle dać spokój rządzącym miastem i powiatem?
  To jest sprawa każdej gminy w naszym powiecie, a przede wszystkim starostwa i miasta. Niech trzymają rękę na pulsie, działają i informują społeczeństwo co jest, lub będzie grane…

 9. Kolejna rewelacyjna wieść ze strony miasta: „W dniach 5 – 6 października delegacja naszego miasta będzie przebywać na targach turystycznych aby promować turystyczne walory naszego miasta oraz jego okolic. …”. Jakie walory turystyczne, co promować? Cóż jest u nas do zobaczenia w czasie dłuższym niż dwie godziny? Jakie atrakcje możemy zaoferować turystom? Następne pozorowane działanie, niczego nie przynoszące.
  Tymczasem w SSE Podstrefa Lubaczów nie pojawił się żaden inwestor. Likwidacji ulegają kolejne instytucje. Bezrobocie rośnie, marazm wśród mieszkańców również.
  Dlaczego nie wystawiamy się na targach inwestycyjnych, targach komunalnych, targach ekologicznych? Ja wiem, do tego potrzebne jest fachowe podejście, profesjonalne oferty. A my mamy folderki, sówki i ciasteczka… Aha, i plan miasta, w którym jest kilkadziesiąt błędów i żadnej (!) konkretnej informacji o mieście poza propozycją spaceru na cmentarz i nad stawy (albo w odwrotnej kolejności).

 10. gratulacje ,@bebe , jesteś bardzo mądry , masz tyle dobrych pomysłów , masz też wiele informacji , wiesz , jak wszystko zrobić lepiej ( przypomniał mi się dowcip o intymnym życiu Pana Hrabiego) , już dziś przedstaw swoją kandynaturę na Burmistrza , wybory już blisko .
  PS. Twoja aktywność na tej stronie w godzinach pracy większości urzędów wzbudza moje podejrzenia , że czujesz się niedocenionym gryzipiórkiem w którymś z nich , bierz władzę w swoje ręce , kup sobie sweter w romby….

 11. Gratulacje przyjęte, wzruszyłe(a)ś mnie swoją hojnością w pochwałach.
  Ja nie muszę startować w wyborach, zresztą nie chce mi się, ale od tych co wybory wygrywają mam prawo żądać.
  Rozumowanie typu: nie podoba ci się minister, to go zastąp, nie podoba ci się burmistrz, to sam wystartuj jest prymitywne, proste, oklepane, stosowane przez ludzi, którzy nie tolerują żadnej krytyki i nic nie mają do powiedzenia.
  Dyskusja z osobnikami typu @aa1 jest pozbawiona sensu. Zamiast odnosić się do meritum, próbują zdyskredytować adwersarza.

 12. Przepraszam, od 7-mitu lat mieszkam w Anglii tutaj jakby ktoś wydał tak kretynska decyzje o przebudowie tak pięknego i starego parku, to ekolodzy urwali by mu jaja,nawet jakby ich nie mial(kobieta) serce pęka a lzy cienka na ubranie. To się w głowie nie mieści, jak przyjdzie pora na mamuta(zob. Prehistoria) to nasz lokalna władza pójdzie na pierwszy ogień……..zrozpaczony lubaczowianin.

 13. Rozumię tych angielskich (duńskich , holenderskich …) ekologów , jak widzą blisko siebie pięć drzew – dla nich to już jest puszcza .Krzysztofie , przy okazji najbliższych odwiedzin weź kilka sadzonek i posadź je na którymś z placów Londynu.

 14. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, stało się, protestować należało podcz\as ustalania ostatecznej koncepcji parku, drzew nie ma i nie będzie, będziemy mieć betonową pustynię.

  Zastanawia mnie jednak iż ten park jakis taki krzywy wyłania się podczas jego betonowania, ulica przed urzędem miasta ma ze trzy poziomy, na chodniku brak kratek przy rynnach, a betonu tam walą jak na budowę schronu.

 15. No cóż przyjacielu @aa1, który nie pozwalasz krytykować żadnych „promocyjnych” działań miasta – powinienem je tylko chwalić, bo inaczej narażę się na twój zdecydowany odpór malkontentom, krytykantom i złośliwcom.
  Mamy dziś 14 października, wieczór, na stronie miasta widnieje aktualny wpis: „W dniach 5 – 6 października delegacja naszego miasta będzie przebywać na targach turystycznych aby promować turystyczne walory naszego miasta oraz jego okolic.”
  Cóż za ambitne podejście do tematu promocji miasta, jakaż aktualność, jakaż dbałość o przekaz. Ale ja to tylko taki wredny robaczek jestem, który się uparł i krytykuje…

 16. Krzysztof -Kris pozdrawiam i tu masz rację ale to już po ptakach beton jedzie i drzewek już nie bedzie,zaś wytryśnie nam fontanna, w której skąpie sie niejedna (podchmielona) panna,a pod studnią nową, będą polić dolej to i owo,a starzyki co w parku siedzieli,po Iwanie obok poczty miejsce zajęli.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here