Trwa przebudowa Rynku w Lubaczowie – zobacz zdjęcia!

19

Coraz bardziej widać efekty prac przy przebudowie lubaczowskiego Rynku. Dotychczasowe działania wykonawcy skupione były głównie na pracach ziemnych i instalacyjnych. Teraz przyszedł czas na prace przy wytyczaniu alejek, montażu lamp oświetleniowych, tworzeniu miejsc parkingowych i układaniu bruku.

Inwestycja pn. „Przebudowa Rynku – centrum historycznego układu urbanistycznego miasta Lubaczowa” realizowana jest w ramach unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina, jako projekt „Lubaczów – Jaworów dwa potencjały, wspólna szansa”. Całkowita wartość to prawie 1,5 mln euro z czego ok. połowy pochłoną prace w Lubaczowie. Wkład własny samorządu wyniesie ok 70 tys. euro. Projekt, oprócz przebudowy Rynku, zakłada także utworzenie w Lubaczowie Biura Informacji Turystycznej i organizację wspólnych imprez z ukraińskimi partnerami. W Jaworowie za unijne pieniądze również zmieniany będzie rynek, odnowiona zostanie scena letnia i Dom Narodowy.

Koszt inwestycji, którą realizuje firma Erbud  to prawie 3,3 miliona złotych. Termin wykonania to 30 kwietnia 2013 roku.

19 komentarze

  1. trwa też przebudowa drogi do Budomierza w zastraszająco szybkim tempie, z tego co mi wiadomo Ukraińcy nie wybudują drogi po swojej stronie.
    Poprostu im to wali, a przed Euro powiedzieli na odczepnego że zrobią na jesień.

  2. Jak wspomniał @Serio, te ścieżki są tylko umowne, są raczej elementem ozdobnym. Dookoła jednolita kostka, więc nikt nie musi chodzić po tych „ścieżkach”. Swoją drogą, to trochę zabawne, że zaplanowano „ścieżkę” prosto w drzewo, jeszcze długo ludzie będą z tego kpić :)

  3. toffii – z tym rondem nie ma problemu – tutaj robią ronda tam gdzie ich nie potrzeba.
    Jest takie piękne skrzyżowanie ulic M. Konopnickiej i Unii Lubelskiej – droga wyjazdowa od flisa w kierunku Szkoły Podstawowej nr 1- tam jest rondo potrzebne !!!

  4. Dawniej rynek miał dużo zieleni która nie tylko ładnie wyglądała ale też pochłaniała zanieczyszczenia. Wystarczyło wymienić lawki, chodniki oraz doprowadzić do porządku drzewa… Kilka można było usunąć. Wstawić lampy ledowe i odnowić studnie co jest na środku i po sprawie. Byłby piękny park w środku rynku w którym człowiek przy upalnym dniu spokojnie w cieniu zjadłby tego głupiego loda czy zapiekankę a tak patelnia i nic więcej… Ehh brak słów…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here