Siatkarze z Oleszyc na podium turnieju plażowego w Biłgoraju

0

Para Michał Gontarz / Jakub Kąkol reprezentująca barwy SSPS PBS Czarnych Oleszyce zajęła drugie miejsce w Turnieju Siatkówki Plażowej „Bojary 2012” o Puchar Dyrektora OSiR w Biłgoraju. Podobnie jak tydzień wcześniej w Oleszycach, w finale oleszycka para zmierzyła się z parą Paweł Rusin / Wojciech Rusin z Ropczyc – tym razem, lepsi okazali się ci drudzy.

W turnieju wzięły udział aż 24 pary siatkarzy. Większość była z Biłgoraja, ale pojawili się także zawodnicy z województwa podkarpackiego, m. in. z Niska, Oleszyc, Ropczyc i Stalowej Woli. Chętnych do gry było więcej, jednak dla spóźnialskich zabrakło po prostu miejsca. Nie było podziału na kategorie wiekowe. Pary męskie, kobiece i mieszane rywalizowały w dwóch grupach (po 12 par w każdej grupie) systemem „brazylijskim”. Mecze rozgrywane były na dwóch piaszczystych boiskach. Walczono do 15 zdobytych punktów. Dopiero w spotkaniach o trzecie i pierwsze miejsce do zwycięstwa potrzeba było zdobyć 21 punktów. Najlepsze w grupach zespoły zagrały w finale. Finał został poprzedzony meczem o trzecie miejsce, w którym zmierzyły się pary sklasyfikowane w grupach na drugiej pozycji.

Zwycięzcą turnieju została para z Ropczyc – Paweł Rusin i Wojciech Rusin. Drugie miejsce przypadło parze Jakub Kąkol i Michał Gontarz z Oleszyc. Natomiast w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się dwie pary biłgorajskie. Tomasz Chorzępa i Łukasz Kurzyna pokonali Artura Graszę i Dawida Sobaszka.