Zbigniew Ziobro w Lubaczowie – relacja i zdjęcia

37

Ponad sto osób z Lubaczowa i okolic przyszło w niedzielę (17.06) na spotkanie z europosłem Zbigniewem Ziobro, Prezesem Solidarnej Polski, byłym ministrem sprawiedliwości z rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Ziobro do Lubaczowa przyjechał wraz z posłem Mieczysławem Golbą, który w jesiennych wyborach parlamentarnych zdobył mandat poselski startując z 14-tego miejsca listy Prawa i sprawiedliwości, a później współtworzył Solidarną Polskę, stając się liderem partii w regionie.

Oprócz ogólnej dyskusji na temat polityki, Zbigniew Ziobro odniósł się także do spraw i problemów lokalnych. Poruszył problemy osób, które pracowały przy budowie dróg na Euro 2012, a teraz mają kłopoty, by dostać za to wynagrodzenie. Prezes Solidarnej Polski poruszył także problem likwidacji sądów rejonowych, małych zakładów energetycznych i szkół.

Solidarna Polska, jak na partię z krótkim stażem politycznym, w naszym regionie działa bardzo aktywnie. Dowodem na to może być liczba osób obecnych na niedzielnym spotkaniu oraz intensywna kampania informacyjna zapowiadająca to wydarzenie. W naszym powiecie „ziobryści” nie mogą się jednak pochwalić spektakularnymi transferami personalnymi. Pełnomocnikiem partii w powiecie została Danuta Tokarczyk, a w Lubaczowie Arkadiusz Sztajura. Większość prawicowych działaczy pozostała przy Prawie i Sprawiedliwości, a Solidarna Polska nie chce namawiać ich do przejście w swoje szeregi. – Nie bazujemy na strukturach PiS-u w terenie, szukamy nowych ludzi chcących się zaangażować i zrobić co dobrego dla swojej ojczyzny. Jesteśmy otwarci na różne środowiska i nie kierujemy się w swych działaniach interesem partii – mówi Mariusz Trojak, dyrektor biura poselskiego Mieczysława Golby.

elubaczow.com, hp, mieczyslawgolba.pl, fot. M. Trojak


37 komentarze

 1. Byłem na spotkaniu i mogę zapewnić ,że było bardzo udane ,potem pomagałem koledze składać krzesła na sali ,było 198 szt ,co oznacza ,że było znacznie więcej osób zainteresowanych spotkaniem niż podajecie … tym bardziej ,że troche ludzi również stało … myślę ,że Ziobro stworzy wielkie Pospolite Ruszenie Polaków ,bo to co mówi jest DOBRE,,,,,,,,,,,,,,

 2. ja też byłem i jestem pod wysokim wrażeniem wielkiej osobowości ministra Ziobro. Jestem przekonany że Solidarna Polska Nowa Nadzieja dla Polaków zajdzie Bardzo daleko i zrobi wreszcie porządek jaki nie udało się zrobić PiSowi !!!

 3. Udany jest ten co pisze ,że jest zdrowy umysłowo ,więc nie był na spotkaniu a za chwile czytamy ,że to napisał Wariat … skoro ,Polityk ,to człowiek troszczący się o dobro społeczne a Idiota ,to ten co nie jest politykiem w dosłownym tłumaczeniu z greckiego to ty Wariacie ,teraz pisz o sobie ,że jesteś Idiotą a nie wariatem -masz do tego całkowite prawo…

 4. Popieram Bolka – Ci co są teraz u władzy – mniejszej lub większej to stara klika z czasów komuny. Aby w Polsce się coś zmieniło trzeba bomby na sejm, i budujemy całość od nowa. Tylko tak pozbędziemy się kolesiostwa, łapówkarstwa i znajomości. Każdy wie jak jest – na każdym szczeblu władzy ręka rękę smaruje i jak nie masz znajomości to jesteś nikim. Odtajnienie wszelkich teczek z czasów komuny i dożywotni zakaz obejmowania stanowiska publicznego dla każdego ‚kolesia’. I takim sposobem połowa władzy idzie na emeryturę.
  Władzy daje jeszcze 3-4 lata – potem pójdziemy z widłami do ‚stolycy’ i rozpiep… ten burdel…

 5. Ciekawi mnie jedna rzecz. Pan Golba startuje z list PiSu i i osiąga znakomity wynik. Ludzie głosujący wtedy na PiS głosując na jego osobę i popierają program jego jak i pisu. Po paru tygodniach od wyborów Pan Golba wraz ze świtą przechodzi do Ziobrystów wiec odłacza się od pisu i od prezentowanego przez partię programu czyli oszukuje swoich wyborów. Jak to jest że oni przy włądzy robią z ludzi bałwanów w żywe oczy i jeszcze ich popierają???? Można odejsc od programu i partii np po 3 latach kadencji jak wszystko idzie nie tak jak zakładali ale nie po paru tygodniach!!! Miałem szacunek do Pana Golby ale po takim traktowaniu wyborców i braku moralności nie mam teraz żadnego… jest dla mnie zwykłym sprzedawczykiem co dla kasy i posadki zrobi wszystko… szkoda

 6. Pozwólcie mi na mój mały wywód na temat sytuacji politycznej w Polszy. Otóż historia rozpady PiSu jest stara jak świat, chodzi oto żeby urwać im parę punktów. co przy obecnym systemie liczenia głosów, daje przewagę PO. Każdy trzeźwo myślących wie że podział prawicy wzmacnia „układ który powstał przy okrągłym stole” . Więc powstaje pytanie dlaczego Ziobro to robi? – przerośnięte ego,ambicje? Moim skromnym zdaniem działa na szkodę obozu który chce głębokich zmian w Polsce.
  Ewidentne zaangażowania proboszcza po stronie Solidarnej Polski, gdzie na prawej stronie jedyną siłą która może coś zmienić jest PiS, źle mi świadczy o nim, chyba się pozbył mojej tacy.
  Przypomnijcie sobie Kluzikowy PJN, powtórka z rozrywki Panowie i Panie

 7. Zastanawia mnie to krytykanctwo.To tak jak za czasów:liberum veto.
  Niech kazdy robi cos dla Polski!!!!!!
  I……zamiast warcholstwa,trzeba szukac porozumienia miedzy soba.
  Ten,kto zyczliwie wskazuje droge bladzacemu,
  jest jak czlowiek,który drugiemu pozwala zapalic pochodnie od swojej:wszak
  jego wlasna pochodnia nie bedzie przez to swiecic mniej jasno.
  Pozdrawiam sympatyków SP.

  Szczesc Boze Polsce.

 8. Panie Pobłogosław Polsce
  Przeczytałem uważnie wszystkie wypowiedzi i myślę ,że Ci co mówią ,że głosowali na M. Golbe i narzucają mu przymus tkwienia przy PIS-ie nie maja racji ponieważ Ziobryści widzą tak jak my ,że PIS nie wygra wyborów i nie może tkwić do następnych wyborów z WODZEM Kaczyńskim … Polacy muszą wszystko zrobic ,aby wywalić
  Pełowców z rządu a raczej z nierządów ///

 9. Należy też nadmienić ,że PIS się wypalił i owszem Smoleńsk to sprawa suwerenności Polski to jednak Polaka nie moze czekać z reformami i Solidarna Polska musi je przeprowadzić skoro PIS zajmuje się wyłacznie Smoleńskim … SP skład awnioski w Sejmie upomina się o Polskę w Brukseli…ktoś musi przecież ………..

 10. Należy też zauważyć ,że właśnie Poseł Golba stworzył na ziemi lubaczowskiej grupy producenckie rolników ekologicznych z certyfikatami na świat … dało toogromne możliwości dla rozwoju naszego terenu z możliwością zbytu do Ameryki ,Hiszpanii ,Niemców .,.. Poseł Golba to jedyny Poseł ,który tak prężnie działa na naszym terenie … widzimy go dość często tutaj i to nie na rozrywkach a na działaniu …więc myślenie uruchomić a nie narzekanie ,że zmienił PIS na Solidarną Polskę ,bo widać tak jest lepiej dla Polski …

 11. Mohort: „Otóż historia rozpady PiSu jest stara jak świat, chodzi oto żeby urwać im parę punktów. co przy obecnym systemie liczenia głosów, daje przewagę PO.”

  Cóż (hm) był ten zły SLD, był ten zły Peło, ale

  jakże lemingów cieszy jak się pierwszy najpierwszy prawdziwy „polak” żre z najpierwszym najprawdziwszym pierwszym „polakiem” – Ziobro vs Kaczyński, Kaczyński vs Ziobro (który jest który? – który jest ten najprawdziwszy- hm?).

  Dobrze, że chociaż ten Golba (bo nie miroslawpełoslaw karpytus) o te lubaczowskie ogórki dba co już łone pełowskie słońce peru podbijają i inne magiczne rynki zbytu:
  – „Chinu” – coraz więcej w Lubaczowie,
  – „Ukrainu” jeszcze więcej,
  – a najwięcej korzysta ten lubaczowski przemysł drzewny tłukąc te „krzynki” na eksport dla tych producentów łekologicznych łogórów z Lubaczowa – tylko lubaczowskich drzew szkoda :_(.
  bo tartakus burdelus zacierus korus

  Bravo, bravissimo!!!!!
  piewcy nowej nadziei!!!!!!!!!!!
  i rzecznicy „ladacznicy polityki”!!!!!!!!!

  bez was świat byłby bury i ponury

  ja leming już się boje,…
  co bez was poczne …
  koniec „majowego świata” 21.12.2012 coraz bliżej

  kiedy traficie na śmietnik historii


  ????????????????????????????????????????????

  (hm)
  ten świat …
  ten kraj …
  to miasto…

  umiera,..
  szkoda że przez tę „”klasę”” polityczną
  a nie znowu za :
  ten świat …
  ten kraj …
  to miasto…

  😉
  dobrej nocy

 12. …Solidarna Polska w niektórych sondażach ma już poparcie 9% …więc to co piszecie jest gołosłowne … to co się dzieje w Polsce powinno mobilizować wszystkich Polaków do wyrzucenia aferzystów z rządu ,przejęcia władzy i przeprowadzenia koniecznych Reform w Polsce … Polska nie może dłużej czekać na konieczne Reformy i nie wytrzyma dalszego rozkradania i niegospodarności …

 13. Powiem wam tak, że nie łatwo mnie w chu zrobić. Widzę odgrzewacie stary artykuł, i pojawia się ten sam schemat. Dla mnie to agitka. Jesteście skazani na porażkę, tylko robicie wodę z mózgów ludziom, siła prawicy jest w jedności!!!!

 14. „Nienawiść do Kaczyńskiego to wyhodowany przez specjalistów emocjonalny odbiornik, którym bardzo łatwo można sterować, niczym pilotem. Rzesze lemingów niemające żadnych informacji, żadnych argumentów, bez refleksji demonstrują swoją wyższość i pogardę. Dla nich przecież to oczywiste, że Kaczyński jest zły. Ignorancja to siła. Obywatel państwa w powieści Orwella nie ma prawa zgłębiać wiedzy, ale za to uczy się gardzić inną ideologią. Skąd my to znamy. Brak wiedzy pozwala zachować równowagę psychiczną. Wolnością mogą się cieszyć jedynie ci, którzy mają zerowy iloraz inteligencji. Czy nie uderza Państwa zbieżność z naszą rzeczywistością?”

 15. Dla nas Polaków strach (choćby sztucznie wywołany) jest ważniejszym doradcą niż zdrowy rozsądek, emocje są ważniejsze niż argumenty, plotka, wielokrotnie ubarwiana i modyfikowana dla efektu jest bardziej nośna (jeśli złe treści niesie, ale nie słyszałem plotki o pozytywnych treściach) niż najprawdziwsza wiadomość z pierwszej ręki. Lubimy być na „nie” i wolimy głosować „przeciw” niż „za”. Za normalność służy narzekanie i opluwanie innych (co prawda, mamy ku temu aż za wiele powodów). Okazywanie radości, chwalenie się sukcesami to niemal zboczenie, a przynajmniej bardzo źle widziana odchyła psychiczna. JarK jest zły, DonT też zły, ale nie tak zły jak JarK. Dlatego DonT będzie rządzić przez kolejne lata, bo DonT nie lubimy, a JarK nienawidzimy (choć nie wiemy za co, ale taki mały, taki wredny, z kotem śpi, konta w banku nie ma, żony też). Biedny my naród, dzieciątka cwaniaczków medialnych. 🙁

 16. W piątek 26.04.2013r w Lubaczowie będzie spotkanie z Ludwikiem Dornem o 17 godz . w konkatedrze w sali teatralnej ,pójdziemy posłuchamy co powie …ma to być spotkanie i dyskusja o problemach w Polsce i będzie konferencja Prasowa dla lokalnej PRASY … IDZIECIE ?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here