„Miodownik na miodzie prawdziwym” Stefanii Sierkowskiej z nominacją wojewódzką konkursu „Polski Producent Żywności 2012”

8

Osiem firm z Podkarpacia zdobyło nominację wojewódzką w konkursie „Polski Producent Żywności 2012”, który odbył się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Wśród nominowanych znalazła się lubaczowska firma „Wyrób i Sprzedaż Ciast Cukierniczych Stefania Sierkowska”. Uznanie kapituły konkursowej zdobył „Miodownik na miodzie prawdziwym”.

W czasie konkursu firmy z regionu prezentowały po jednym produkcie, za który mogą otrzymać nominację do tego zaszczytnego tytułu. Dodatkowym atutem „lubaczowskiej” nominacji jest fakt, że miodownik jest jedynym „reprezentantem” z gatunku ciast i wyrobów cukierniczych.

To już XVI edycja inicjatywy pozytywistycznej, której organizatorem jest Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Województwo podkarpackie uczestniczy w niej po raz XIII. Prezentowane przez firmy wyroby ocenia każdorazowo kapituła konkursowa. W tym roku w jej skład weszli: Artur Zamorski z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Jolanta Dragan z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Anna Tomczyk z TVP Rzeszów, Jolanta Danak – Gajda z Radia Rzeszów , Adam Cyło – Regionalny portal gospodarczy oraz Marek Kot – z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Gospodarki Wodnej.

W dotychczasowej historii konkursu wojewódzka nominacja dla Polskich Producentów Żywności przyzna została już dla 48 wyróżniających się najwyższą jakością produktów z Podkarpacia.

Nominację wojewódzką w Konkursie Polski Producent Żywności 2012 uzyskały:

SOKOŁÓW S.A. Oddział w Jarosławiu – Szynka z Wędzarni,
Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego „TAURUS” Sp. z. o. o Stanisław Jarosz – Pierogi ze szpinakiem i serem,
Zakład Mięsny „SMAK- GÓRNO” Sp. z. o. o – Szynka swojska z Górna,
Firma Produkcyjno- Handlowo- Usługowa PioMar Piotr Kmiecik, z Małej koło Niedźwiady – Chleb wiejski z Małej,
Firma „Wyrób i Sprzedaż Ciast Cukierniczych Stefania Sierkowska” z Lubaczowa – Miodownik na miodzie prawdziwym,
Firma PHU „GW Kłaczyńscy” Witold Kłaczyński z Mielca – Chleb z pieca żytni na zakwasie bez drożdży,
Firma Trafunek z Dębowca – Salceson Dębowiecki ,
Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Kiełtyka – Łężany – Chleb swojski z dodatkiem kawy zbożowej.

Nominacje nagrodzonym firmom wręczali Dyrektor Gabinetu Marszałka Kazimierz Rokita oraz zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Marek Kot.

elubaczow.com, hp, podkarpackie.pl


8 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here