Wspólna sesja Lubaczowa i Jaworowa na Ukrainie

9
fot. TV Lubaczów

W piątek 20 kwietnia z inicjatywy władz partnerskiego Jaworowa (Ukraina) odbyła się wspólna sesja tamtejszych władz miejskich z radnymi i przedstawicielami Lubaczowa. Rozmawiano głównie o projekcie „Lubaczów – Jaworów dwa potencjały wspólna szansa”, który od 2009 roku wspólnie realizują oba samorządy.

W rozmowie z Telewizją Lubaczów mer Jaworowa Stefan Wengeraka wspomniał, że współpraca obu miast  rozpoczęła się kilkanaście lat temu i rozwijała się na różnych płaszczyznach. Obecnie realizowany projekt jest ważny dla obu miast, a sprawne przeprowadzenie pierwszego etapu będzie miało wpływ na dalsze jego finansowanie. Głównym założeniem projektu jest wzrost konkurencyjności obszaru przygranicznego, a zakresem jego działania głównie rozwój turystyki. Liderem projektu jest, a partnerem Jaworów.

Jednym z najważniejszych punktów projektu po stronie naszego miasta jest przebudowa lubaczowskiego rynku i przywrócenie mu historycznego układu urbanistycznego. W Jaworowie za unijne pieniądze rewitalizowany będzie rynek, odnowiona zostanie scena letnia i Dom Narodowy. Ukraińcy już rozstrzygnęli przetargi i ruszają z pracami.

W/w projekt jest zintegrowanym projektem inwestycyjnym realizowanym w głównym obszarze wsparcia programu współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007 -2013, współfinansowanym przez Unię Europejską . Wartość projektu ogółem wynosi 1 450 259,23 ( kwoty w EURO ) , wkład własny wynosi 10 % , co stanowi kwotę 145 025,93, kwota dofinansowania wynosi 90 % tj. 1 305 233,30. Okres realizacji projektu wynosi 1 rok tj. od 1 lipca 2011 roku do 30 czerwca 2013 roku.

Szeroka relacja z sesji na stronie Telewizji Lubaczów.

9 komentarze

  1. A jeszcze wcześniej widnieje: „Rozmawiano głównie o projekcie „Lubaczów – Jaworów dwa potencjały wspólna szansa”, który od 2009 roku wspólnie realizują oba samorządy.”. Ciężko coś zrozumieć z tych terminów. ;)

  2. „Radni PiS powiatu jarosławskiego chcą zerwania umowy partnerskiej z rejonem jaworowskim na Ukrainie. Powodem jest skandaliczna decyzja Jaworowskiej Rady Rejonowej, która uznała Stepana Banderę – przywódcę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, i Romana Szuchewycza – naczelnego dowódcę Ukraińskiej Powstańczej Armii, za honorowych obywateli ziemi jaworowskiej.”
    Brak słów na postawe naszych zacnych reprezentantów, za te pare judaszowych srebrników…Uwiarygadniają zakłamaną historie o bohaterach z UPA. Hańba !!!!

  3. Popatrz Kresowiak jak Polacy dają się robić w konia. Niemcy stworzyli Centrum Wypędzonych, gdzie wypędzenia były następstwem rozpętania II wojny światowwej, jeszcze płacimy im odszkodowania. Żydzi chcą od nas miliardów dolarów, gdzie też nie jest to naszą winą że musieli opuszczać nasz kraj. A u nas jeżeli chodzi o rzeź na kresach, to boimy się nawet szczeknąć. Niesiołowski oficjalnie mówił że Katyń to nie było ludobójstwo. Mamy Kopaczową która ramie w ramie przekopała na metr w dół smoleńsk
    Po władzy raczej nie mamy czego oczekiwać, prędzej nasz sprzedadzą za jakieś stanowiska w eurokołchozie niż upomną się o interes Polaków.

  4. To tak zwana „poprawność polityczna” Katyń jest bez przerwy w mediach, ale słowo Wołyń nie przechodzi większości rządzących przez gardło a zginęło tam 10 razy więcej Polaków niż w Katyniu. To cicha koalicja naszych „polityków” z Ukrainą przeciw Rosji.

  5. putin zrobi wszystko by skłócić Rosjan i Polaków, by mieć popracie, aby wobec Polski stosować najbardziej podłe praktyki. putin pójdzie dalej i nastawi do nas niechętnie Białorusinów, przypomni im o „polskim imperialiźmie”, o „polskich panach”. Kolejnym etapem będzie szczucie przeciw nam Ukraińców. obszczy-putin nie zawaha się przed jakąkolwiek akcją przeciw znienawidzonym mieszkańcom „prywislanskiego kraja”. Dla niego Polska to nie zagranica, to coś, co tylko na chwilę wyrwało się spod władzy Kremla. Nie będzie w tym osamotniony, takie miernoty jak merkel czy sarkozy zawsze przyjdą mu z pomocą, w imię „pokoju” i „spokoju” w jewropie. Nasi so-judasz-ownicy z UE, NATO tylko odwrócą głowy i stwierdzą, że Polacy sami sobie winni, bo mogli siedzieć cicho, dać się spacyfikować i nie marudzić, że coś im się należy…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here