Przebudowa Rynku: Nie ma chętnych na parkową altankę!

35

Z pewnością widziała wiele! Z pewnością budzi skrajne emocje wśród mieszkańców! Z pewnością była wizytówką naszego miasta w ostatnich latach! O kim, o czym mowa? O parkowej altance usytuowanej w samym centrum Lubaczowa! Choć pewne jest, że zielona altanka zniknie z miejskiego krajobrazu w najbliższych czasie, to nie do końca wiadomo co się z nią stanie. Urząd miasta chciał sprzedać „drewnianą obudowę studni” w przetargu i wycenił ją na tysiąc złotych, ale chętnych do jej zakupu nie było.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić znalazła się jedna zainteresowana „zwinięciem” parkowej altanki, ale kwota urzędowej wyceny jest dla niej zbyt wysoka. Być może więc cena spadnie do kilkuset złotych. Osoba, która ją „zakupi” musi dodatkowo ponieść koszty rozbiórki i transportu.  Dla młodych mieszkańców naszego miasta zielona altanka w centrum jest wręcz „kultowa” i choć obecny jej stan techniczny nie jest najlepszy, to widzieliby ją oni w innym miejscu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

35 komentarze

 1. mozesz to zrobić tylko wykup teren i altankę , czy nie lepiej postawić ją na ogródkach działkowych, to nie jest zabytek, altanka zabytkowa juz dawno zostala zlikwidowana, ta obecna to atrapa , wiele innych zabytków w lubaczowie, zostało przebudowanych w latach 80-tych , 90-tych powodzenia

 2. w tym miejscu ,które proponuje uwazny przed iwanem byla synagoga, ale miejsce dobe, tylko czy altanka się nie rozpadnie, korniki ją zjadły, co ty chcesz kupić w lubaczowie , kamieniczki w rynku już dawno zostały sprzedane, faktycznie został jeszcze tylko ratusz, cerkiew już nie bo przejęła ją cerkiew grekokatolicka ,własciwie wszystko jest już w rękach prywatnych właścicieli

 3. „Właściwie wszystko jest już w rękach prywatnych właścicieli” – jak by można było sobie kupić kawałek altanki to połowa mieszkańców Lubaczowa mogła by się pochwalić że są właścicielami altanki w centrum miasta.
  Kawałki mogą być różnej wielkości i ceny byłyby zróżnicowane.
  Po co komuś sprzedawać żeby drzewo wylądowało pod piecem.
  A tak będzie pamiątka u każdego z nas.

 4. Może redakcja przeprowadzi ankietę, kto będzie chętny ?
  Druga sprawa: altanka w takim stanie jaki widzimy nie nadaje się do postawienia gdziekolwiek. Nie oszukujmy się jej stan jest delikatnie mówiąc opłakany.
  Może ktoś będzie chętny i zrobi replikę repliki tej altanki. I wtedy można myśleć gdzie ją postawimy 🙂

 5. zaproponuj urzednikom licytację altanki w różnych częściach, moze ogłoszą przetarg, sama do niego przystąpię , to prawie jak relikwie . choć tylko z lat 80-tych xx wieku, tej zabytkowej już nie ma, myślę że tylko koło zamachowe studni być może znajduje się w muzeum , zabytek poszedł na smieci

 6. przenieście ALTANKE na oś . Slowackiego bo chlopaki bez niej zyc nie mogą , lata młodzieńcze pod nią spedzili … śnieg, grad, deszcz , mróz – ciagle ich chroniła 🙂 a i do tej pory jakby byla mozliwosc to by tam siedzieli 😉

 7. jakiś analfabeta.. nie ma miejsca na takie graty na 'Manhattanie’ ! a po drugie .. to jest karygodne, mogliby najpierw zrobic chodnik na ul. Słowackiego jak idzie sie do szkoly 'Dwójki’ .. rano przechodzi taam bardzo duzo ludzi , dzieci do podstawowki i gimnazjum i mlodziez idaca z PKP .. po poludniu jest to samo . Tyle , ze pani burmistrz widzi tylko inne , niepotrzebne wydatki .. ten chodnik to wielka przeszkoda ! jest straszny .. mam nadzieje , ze ktos wyslucha mojej prosby.

 8. oczywiscie że wysłucha, koleżanko dlaczego nigdy nie chodziłaś na zebrania?a bynajmniej kilka ostatnich?byś wiedziała dlaczego nie jest robiony. Nie będę tego tłumaczył, pewne jest że będzie robiony chodnik po stronie „policji”.

 9. do bezimiennej i nie tylko ten, na spotkaniu dowiedziałam się że będzie robiony chodnik przy ul Konopnickiej, Orzeszkowej, , Krasińskiego, wszystkie są w pasie drogi powiatowej i zostaną zrobione ponieważ miasto dofinansowuje to zadanie,

 10. ja to bym ta altankę przeniosła do starego parku jest tam dużo miejsca….. poza tym powinni odnowić stary park żeby można było do niego chodzić …. na mieście zostanie zmniejszony to przynajmniej wiele osób przeszło by sie do starego parku pozatym pomyśleliście gdzie matki z małymi dziećmi pójdą na spacer(ja osobiście nie mam dzieci) ale duzo zawsze matek chodzilo do parku ponieważ plac zabaw w Lubaczowie jest bardzo maly !!!

 11. a ja to bym tę altanke chłopakom na Piaski postawiła. Zimno,deszcz, mróz itp itd a oni stoją i marzną….. (czasem strach przejść albo przejechać..).Pewnie jakby co, to chętnie odpusciliby 5 zł z „nalewki” i kupiliby sobie daszek….. a i kosz na śmieci by sobie postawili. Nie zaśmiecali by wtedy „odremontowanej” ulicy miejskiej 😉

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here