Werchrata: Rowerzysta po zderzeniu z passatem przebywa w szpitalu

0

fot. KPP Lubaczów

Do poważnego w skutkach wypadku drogowego doszło w niedzielę w Werchracie (gmina Horyniec Zdrój). Po zderzeniu z samochodem 30-letni rowerzysta w ciężkim stanie przebywa w lubaczowskim szpitalu.

Wczoraj około godz. 17.00 policjanci z Horyńca zostali skierowani do Werchraty w związku z potrąceniem rowerzysty. Funkcjonariusze (Policji i Straży Granicznej) jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia. Nieprzytomnemu mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy i zaopatrzono do przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Policyjni technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady pozostawione na miejscu zderzenia. Przesłuchano i rozpytano również świadków wypadku. Wstępne ustalenia wskazują, że rowerzysta najprawdopodobniej wyjechał z drogi podporządkowanej nie ustępując pierwszeństwa kierującemu samochodem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca volkswagena był trzeźwy. Czy rowerzysta był trzeźwy,będzie wiadomo po zbadaniu pobranej od niego krwi.

Trwają czynności procesowe zmierzające do odtworzenia przebiegu zdarzenia oraz określenia kto i w jakim stopniu ponosi za nie odpowiedzialność.

Źródło: Inf. własna, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here