TVP Rzeszów: Roztocze inwestuje

1
fot. TVP Rzeszów

Horyniec Zdrój wspólnie z Tomaszowem Lubelskim promują Roztocze. Dzięki wspólnemu projektowi za 100 tysięcy złotych wydano 3 tysiące folderów i tysiąc filmów. Były też reklamy w radiu i telewizji. Gmina Horyniec kusi turystów także przez inwestycje – informuje TVP Rzeszów.

Zalew w Horyńcu ma ponad 4 hektary, powstał w pradolinie rzeki Radrużki jest otoczony lasami i choć nie jest kąpieliskiem to doskonałe miejsce do odpoczynku wędkowania czy uprawiania sportów wodnych. Gmina zainwestuje tu około 400 tysięcy złotych.

Dzięki innemu projektowi, na który gminy Horyniec i Lubaczów dostały pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego, oznakowano też wszystkie atrakcyjne turystycznie miejsca w okolicy. A są tu zabytki wyjątkowej klasy, oznakowana została między innymi ta XVI-wieczna cerkiew w Radrużu. To zabytek wyjątkowej klasy, obok którego powstanie multimedialne muzeum. Gmina przekazała na ten cel jeden ze swoich budynków.

Dawna szkoła jest remontowany także z myślą o przyjeżdżających tu turystach. Jeśli chodzi o sam Horyniec uzdrowiskowa miejscowość ma ambicje mieć swój deptak dla kuracjuszy, już powstała jego część. W przyszłości ma być przedłużony do parku. Kuracjusze, którzy po raz kolejny odwiedzają miejscowość dostrzegają i doceniają te zmiany.

Horyniec, który ma skromny budżet na takie inwestycje szuka pieniędzy w programach unijnych. Teraz ma szansę na kolejnych 300 tysięcy złotych. 6 gmin województw ściany wschodniej ma szansę na w sumie 3 miliony złotych z programu Rozwój Polski Wschodniej, chce stworzyć turystyczny szlak Jana III Sobieskiego. Projekt zakłada promocję tych turystycznych gmin na terenie całej Polski nie tylko udział w targach.

Horyniec wspólnie z Tomaszowem Lubelskim wydał też ponad 3 tysiące dwujęzycznych folderów o atrakcjach tej części Roztocza i ponad tysiąc filmów promocyjnych. Współfinansowaną przez Unię Europejską inwestycją jest także wirtualny Horyniec, można wybrać się na spacer chociażby po okolicach zalewu za pośrednictwem Internetu.

Źródło: Beata Bartman, TVP Rzeszów


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here