Gmina Cieszanów: Pijany 22-latek przyjechał kradzioną WSK-ą do policjantów będąc na więziennej przepustce

2

fot. KPP Lubaczów

Lubaczowscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży motocykla. Mężczyzna wraz z kolegą przyjechał nim na posesję, gdzie trwała policyjna interwencja. 22 – letni kierowca motocykla i jego pasażer byli pijani.

Kilka dni temu lubaczowscy kryminalni zostali skierowani na interwencję do miejscowości w gminie Cieszanów. Po przyjeździe na miejsce, na posesji zastali zgłaszającego oraz śpiącego w szopie nieznanego mu mężczyznę. Podczas interwencji okazało się również, że przed przybyciem policjantów drugi nieproszony gość oddalił się posesji pozostawiając kompana.

Gdy funkcjonariusze ustalali tożsamość nieproszonego gościa, na posesję wjechał motocykl. Zachowanie kierowcy i pasażera wyraźnie wskazywało  że sa pod wpływem alkoholu, co potwierdziło późniejsze badanie alkomatem ( 1,98 i 2,52 promila). W związku z tym, że 22 – letni kierowca był agresywny i stawiał opór, policjanci zmuszeni byli do użycia środków przymusu bezpośredniego. Dalsze czynności doprowadziły ponadto do ustalenia, że motocykl został niedawno skradziony, a krewki 22 – latek przebywa na przepustce z zakładu karnego.

Źródło: Inf. własna, KPP Lubaczów

Zobacz także

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here