TVP Rzeszów: CKU nowa szansa dla uczniów Zespołu Szkół w Lubaczowie

0
fot. TVP Rzeszów

Milowy krok w rozwoju i sukces zespołu szkół w Lubaczowie. Powstają tam nowoczesne warsztaty dla uczniów Centrum Kształcenia Ustawicznego. Do tej pory młodzież uczyła się zawodu na sprzęcie pamiętającym czasy II wojny światowej. Władze powiatu liczą, że dzięki Centrum bezrobotni zdobędą zawód, który da im pracę.

Młodzież z lubaczowskiego zespołu szkół uczyła się do tej pory na starych maszynach. Zajęcia odbywały się też w fatalnych warunkach.
Teraz wszystko się zmienia. Połowa budynku przeszła już gruntowną modernizację. Oprócz nowych sal lekcyjnych są też przestronne hale, w których stoją już nowoczesne obrabiarki numeryczne. Do tej pory takich urządzeń nie było nigdzie w powiecie.
Młodzież zacznie naukę na nowym sprzęcie od września. Wielu uczniów czeka na to z niecierpliwością, bo zawód operatora i programisty obrabiarek gwarantuje w przyszłości pewną pracę.

W szkolnych warsztatach powstanie też Centrum Kształcenia Ustawicznego. Władze powiatu lubaczowskiego liczą, że dzięki szkoleniom bezrobotni zmienią swoje kwalifikacje i będą mieć większe szanse na znalezienie pracy.

Remont szkolnych warsztatów i zakup sprzętu kosztował sześć milionów złotych. Inwestycja w 70 procentach jest finansowana z funduszy unijnych.

Źródło: TVP Rzeszów, Monika Konopka


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here