W sobotę samorządowcy z Podkarpacia i Lubelszczyzny spotkają się w Lubaczowie na VII Pielgrzymce Samorządów i Odpuście Papieskim Ku Czci Najświętszej Maryi Panny Łaskawej.
Przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, którego kopia obecnie znajduje się w Lubaczowie, w 1656 r. król Jan Kazimierz zawierzył nasz kraj Maryi. W 1983 r. na Jasnej Górze Jan Paweł II dokonał jego rekoronacji, a w trakcie wizyty w Lubaczowie w 1991 r. przed patronką Lwowa i Lubaczowa spędził dłuższą chwilę na modlitwie. Natomiast w minioną środę samorządowcy z Podkarpacia i Lubelszczyzny powierzyli sprawy „Małych Ojczyzn” pieczy Matki Boskiej Łaskawej w ramach V Papieskiego Odpustu Maryjnego.
W środę (07.05) rozpocznie się V Papieski Odpust Maryjny ku czci Matki Bożej Łaskawej. W tym dniu samorządowcy z Podkarpacia spotkają się na Pielgrzymce Samorządowców. W Konkatedrze w Lubaczowie o godz. 17:00 pod przewodnictwem abp Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego koncelebrowana będzie Msza Święta.
Dziś o godz. 17.00 rozpocznie się uroczystość V Papieskiego Odpustu Maryjnego ku czci Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej. Uroczystej mszy św. odpustowej przewodniczył będzie Biskup Marian Rojek – pasterz naszej diecezji. Podczas uroczystości samorządowcy zawierzą naszą „Małą Ojczyznę” Pani Łaskawej.