„Oleszyce wczoraj, dziś i jutro” – konkurs plastyczny z okazji 450-lecia miasta

Podobne wpisy

Z okazji 450-lecia nadania Oleszycom praw miejskich rusza konkurs plastyczny pt. „Oleszyce wczoraj, dziś i jutro”. To doskonała okazja, aby poprzez sztukę opowiedzieć historię miejscowości, pokazać jej współczesne oblicze lub puścić wodze fantazji i wyobrazić sobie, jak Oleszyce mogą wyglądać w przyszłości.

Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy gminy Oleszyce – zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – w dwóch kategoriach wiekowych: 10-17 lat oraz 18+. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę plastyczną wykonaną w dowolnej technice, takiej jak rysunek, malarstwo czy kolaż. Format pracy powinien mieścić się w przedziale od A4 do A0. Tematem konkursu jest 450-lecie nadania Oleszycom praw miejskich, a praca powinna przedstawiać miejscowość w wybranym okresie historycznym lub w wizji przyszłości.

Nadesłane prace oceni komisja konkursowa powołana przez Organizatora, biorąc pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność, estetykę oraz samodzielność wykonania. Na laureatów czekają dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Prace należy dostarczyć do sekretariatu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach do 30 kwietnia. Wszystkie zgłoszone dzieła zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, której uroczyste otwarcie, połączone z ogłoszeniem wyników, odbędzie się 22 maja. Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu 16 736 21 43.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz pełny kalendarz
Nasz patronat
Często czytane