Wyjątkowy jubileusz świętuje w tym roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Z okazji 35-lecia powołania formacji Komendant BiOSG, gen. bryg. SG Tomasz Zybiński, spotkał się z funkcjonariuszami oraz pracownikami placówek Straży Granicznej na Podkarpaciu. Wydarzenia te były doskonałą okazją do podziękowania za codzienną służbę oraz wręczenia zasłużonych awansów i odznaczeń.
Podczas uroczystych zbiórek mundurowi, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem, odebrali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe w korpusach oficerów, chorążych oraz podoficerów. Część personelu oraz funkcjonariuszy została także uhonorowana medalami i odznakami resortowymi.
Gen. bryg. SG Tomasz Zybiński skierował do zgromadzonych słowa uznania, dziękując za profesjonalizm, z jakim każdego dnia dbają o bezpieczeństwo granic państwa. Komendant wyraźnie zaznaczył również, jak istotną rolę w strukturach formacji pełnią pracownicy cywilni, których codzienna praca zapewnia sprawne i stabilne funkcjonowanie całego oddziału.
Fot. BiOSG.




























