Maksym Kobiałka z sześcioma złotymi medalami i tytułem najlepszego zawodnika w Lublinie

450-lecie Oleszyc
Podobne wpisy

Miniony weekend (30–31 maja) przyniósł ogromny sukces młodemu pływakowi z Lubaczowa. Maksym Kobiałka zdominował Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, zdobywając sześć złotych medali w swojej kategorii wiekowej.

W dniach 30–31 maja 2026 roku na 50-metrowej pływalni AQUA Lublin odbyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu. W zawodach zorganizowanych przez Lubelski Okręgowy Związek Pływacki wzięli udział zawodnicy z całego regionu, rywalizując w kategoriach młodzików, juniorów młodszych oraz w kategorii open. Wśród setek sportowców walczących o medale i statuetki dla najlepszych zawodników znalazł się utalentowany Maksym Kobiałka, reprezentujący od niedawana klub KS Olimpia Lublin.

Młody pływak z Lubaczowa zaprezentował wybitną formę i zdominował rywalizację w kategorii chłopców w wieku 12–13 lat. W klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika mistrzostw w swojej grupie wiekowej zdobył 1348 punktów, co zapewniło mu pierwsze miejsce na podium i pamiątkową statuetkę.

Maksym Kobiałka wystartował w sześciu konkurencjach i wszystkie zakończył zwycięstwem, zdobywając komplet sześciu złotych medali. Na najwyższym stopniu podium stawał po wyścigach na dystansach: 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem motylkowym, 200 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym.

Gratulujemy!

450-lecie Oleszyc
Zobacz pełny kalendarz
Nasz patronat
Często czytane