Za pomocą pędzli, ołówków i aparatów mieszkańcy Oleszyc pokazali własną wizję miasta. Konkurs „Oleszyce wczoraj, dziś i jutro”, zorganizowany z okazji jubileuszu 450-lecia nadania Oleszycom praw miejskich, został oficjalnie rozstrzygnięty.
Uroczysty wernisaż wystawy pokonkursowej odbył się w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach. Ekspozycję oficjalnie otworzyła dyrektor MGOK Anna Gryniewicz, która podziękowała wszystkim twórcom za zaangażowanie i podkreśliła, jak ważną rolę w budowaniu lokalnej tożsamości odgrywa kultura. Następnie głos przekazano kuratorowi wystawy. Piotr Kisała, opowiadał o kulisach powstawania ekspozycji, podkreślił różnorodność technik oraz wrażliwość uczestników.
Później ogłoszono wyniki konkursu. Jury w składzie Tomasz Potuczko i Teresa Purgal po burzliwych obradach wyłoniło laureatów. W kategorii 10–17 lat zwyciężył Michał Grabik, drugie miejsce zajęła Michalina Kopciuch, a trzecie Julia Czerepka. Wyróżnienia otrzymali Dominika Jarmuż, Krzysztof Pracało, Oliwia Mazur i Natalia Ozimek. Z kolei w kategorii dorosłych pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Fyda, drugie Sylwia Stefanów, a trzecie Krystyna Kaczor. Wyróżniono także Małgorzatę Grabik i Julię Olejnik.
Fot. MGOK w Oleszycach.





PZ, elubaczow.com







