W minioną sobotę w Lublinie odbyły się centralne obchody 35-lecia powołania Straży Granicznej. W uroczystościach wzięła udział delegacja z Podkarpacia, na której czele stanął Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Zybiński. Dla wielu podkarpackich pograniczników to wydarzenie na długo zapadnie w pamięć ze względu na przyznane odznaczenia państwowe oraz awanse oficerskie.
Podczas oficjalnego apelu doceniono wieloletnią, pełną poświęcenia służbę oraz szczególne zasługi na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa publicznego i ochrony granic państwowych. Na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył wyróżniających się funkcjonariuszy BiOSG Brązowym Krzyżem Zasługi.
W zaszczytnym gronie odznaczonych znaleźli się: płk SG Marek Soliszewski – Zastępca Komendanta BiOSG właściwy w sprawach granicznych, płk SG Grzegorz Kłębek, płk SG Zbigniew Mikus, ppłk SG Waldemar Bochnak, ppłk SG Krzysztof Adam Burko, ppłk SG Marcin Marcinik i ppłk SG Jacek Rzepa.
Obchody jubileuszu były również momentem triumfu dla młodszej kadry dowódczej. Ważnym punktem uroczystości była promocja oficerska, podczas której grupa 29 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odebrała nominacje i awansowała na stopień podporucznika Straży Granicznej.
Fot. BiOSG.











