Gmina Narol: Nowa droga połączyła Podlesinę z Rabinówką

450-lecie Oleszyc
Podobne wpisy

Mieszkańcy gminy Narol mogą już korzystać z nowo przebudowanej drogi gminnej na odcinku Podlesina – Rabinówka. Oficjalne otwarcie trasy odbyło się w czwartek, 16 kwietnia.

Inwestycja została zrealizowana jako część zadania pod nazwą „Przebudowa kluczowych ciągów dróg gminnych i powiatowych na obszarze Związku Powiatowo-Gminnego Ziemia Lubaczowska”. Prace objęły odcinek drogi biegnący od Podlesiny przez Rabinówkę, aż do granicy z województwem Lubelskim. Dzięki temu poprawie uległa spójność komunikacyjna na pograniczu powiatów lubaczowskiego i tomaszowskiego.

Całkowite koszty poniesione przez gminę Narol zamknęły się w kwocie ponad 900 tysięcy złotych. Na budowę drogi do wskazanego kilometraża przeznaczono 854 518,96 zł, natomiast dokumentacja projektowa, przygotowana jeszcze w 2023 roku, kosztowała 47 133,46 zł. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z programu Polski Ład.

W trakcie przekazania trasy do użytku, Burmistrz MiG Narol Arkadiusz Mroczek skierował podziękowania w stronę sąsiednich włodarzy – Marzeny Czubaj-Gancarz, wójta gminy Tomaszów Lubelski oraz Zbigniewa Naklickiego, wójta gminy Susiec. Współpraca między samorządami okazała się kluczowa dla sprawnego przeprowadzenia prac.

Fot. MiG Narol.

zostaw odpowiedź
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

450-lecie Oleszyc
Zobacz pełny kalendarz
Nasz patronat
Często czytane