0.8 C
Lubaczów

Strażacy opanowali pożar stodoły w Cewkowie

Podobne wpisy

Szybka interwencja kilku zastępów straży pożarnej pozwoliła uniknąć całkowitego zniszczenia budynku gospodarczego w Cewkowie. Do zdarzenia doszło w czwartek, 22 stycznia, po południu.

W czwartek, 22 stycznia, o godzinie 12:23 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie odebrał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Cewków. Na miejsce natychmiast zadysponowano jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu gminy Stary Dzików oraz zastęp z Lubaczowa.

Po przybyciu pierwszych służb ratunkowych na miejsce zdarzenia stwierdzono, że ogień objął już część obiektu i pożar jest w fazie rozwojowej. Strażacy niezwłocznie przystąpili do działań gaśniczych, podając prądy wody na palącą się konstrukcję. Dzięki sprawnej akcji i szybkiej lokalizacji źródła ognia, udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się żywiołu na sąsiednie zabudowania oraz uratować większość budynku przed całkowitym spaleniem.

W akcji ratowniczo-gaśniczej brały udział dwa zastępy z OSP KSRG Cewków, dwa zastępy z OSP KSRG Stary Dzików oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lubaczowie. Na miejscu obecna była również policja, która wyjaśnia okoliczności powstania ognia.

Oto kilka zdjęć z miejsca zdarzenia, fot. OSP Cewków.

zostaw odpowiedź
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nadchodzące wydarzenia
Zobacz pełny kalendarz
Nasz patronat
Często czytane