W piątek, 14 listopada, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Komedy odbył się koncert w ramach ogólnopolskiego projektu „Cała Polska Gra Chopina”. Wydarzenie przyciągnęło liczną publiczność.
Na scenie wystąpili: sopranistka Renata Johnson-Wojtowicz oraz pianista Marcin Kasprzyk. Artyści przygotowali trzyczęściowy program, w którym znalazły się starannie dobrane utwory mistrza fortepianu. W pierwszej części wykonano Mazurki op. 24 nr 1 i 2, następnie Walc As-dur op. 34 nr 1 i Nokturn Des-dur op. 27 nr 2. Ważnym akcentem koncertu była również obszerna prezentacja pieśni Chopina, wśród których publiczność usłyszała m.in. Życzenie, Wiosnę, Smutną rzekę, Hulankę, Precz z moich oczu, Ślicznego chłopca czy Piosenkę litewską.
Projekt „Cała Polska Gra Chopina” powstał z inicjatywy Fundacji PZU, a organizacją podkarpackich koncertów zajmuje się Centrum Kulturalne w Przemyślu. Partnerami wydarzenia w Lubaczowie byli: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Krzysztofa Komedy, Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego oraz Miasto Lubaczów.






