Dziś, 30 września, w powiecie lubaczowskim odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu. Głosowanie przeprowadzono w szkołach średnich na terenie powiatu.
W Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia specjalnie przygotowane miejsce do głosowania znajdowało się na I piętrze budynku głównego. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Szkolna Komisja Wyborcza, która wydawała karty przypisane do odpowiednich okręgów. Całość odbywała się zgodnie ze standardami demokratycznych wyborów – głosy oddawano do przezroczystej urny, zapewniono wydzielone miejsca do tajnego głosowania, a nad porządkiem czuwali mężowie zaufania.
Uczniowie podkreślali, że atmosfera przypominała prawdziwe wybory samorządowe czy parlamentarne, co dodało wydarzeniu szczególnej rangi.


Wyniki głosowania, a tym samym skład nowej 17-osobowej Młodzieżowej Rady Powiatu Lubaczowskiego, poznamy jeszcze dziś.
Młodzieżowa Rada Powiatu to przestrzeń do nauki samorządności, zdobywania doświadczenia i realizowania własnych inicjatyw. O jej powołaniu zdecydowali radni powiatowi, a wybory ogłosził Zarząd Powiatu Lubaczowskiego.




