Rolnicy z terenu Gminy Lubaczów mogą skorzystać z możliwości przeprowadzenia bezpłatnych badań monitoringowych gleb. Wsparcie realizowane jest dzięki umowie z Okręgową Stacją Chemiczno-Rolniczą w Rzeszowie, a finansowane przez samorząd.
Badania obejmą sprawdzenie zakwaszenia gleby (pH), zasobności w fosfor, potas i magnez oraz określenie potrzeb wapnowania. Mogą z nich skorzystać gospodarstwa rolne powyżej 1 ha, których grunty znajdują się na terenie Gminy Lubaczów. Każde gospodarstwo może zgłosić maksymalnie trzy próbki, pod warunkiem że w ciągu ostatnich czterech lat dane działki nie były objęte takim badaniem.
Limit badań wynosi 98 próbek – o zakwalifikowaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Nabór wniosków potrwa od 17 do 26 września 2025 r. Druki wniosków są dostępne na stronie internetowej Urzędu Gminy Lubaczów oraz w pokoju nr 14 w siedzibie urzędu.




Anżej wrócił do domu to może dać jakieś próbki?