9.9 C
Lubaczów

Trwa rozbudowa oczyszczalni ścieków w Załużu. Inwestycja nabiera tempa

Podobne wpisy

Trwa rozbudowa oczyszczalni ścieków w Załużu w gminie Lubaczów. Zadanie, którego wartość wynosi blisko 18 milionów złotych, obejmuje nie tylko zwiększenie przepustowości obiektu, ale także modernizację elementów sieci wodociągowej oraz budowę instalacji fotowoltaicznych.

Gmina Lubaczów realizuje jedną z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w okresie ostatnich lat. O postępie prac poinformował w mediach społecznościowych Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, któr napisał, że dziś uczestniczył na radzie budowy.

„Wykonawca tj. Firma GEO Spółka z o.o. z Radymna oraz podwykonawca Bud-Mont Tadeusz Bednarczyk z dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem realizują roboty budowlane” – podkreślił wójt.

W ramach projektu rozbudowana zostanie istniejąca oczyszczalnia, której przepustowość wzrośnie do 500 m³ na dobę. Przebudowie ulegną również węzły sieci wodociągowej i hydranty, a także przepompownia ścieków. Inwestycja przewiduje również budowę dwóch instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 80 kW, co wpisuje się w działania proekologiczne gminy.

Najnowsze wpisy

zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

20 maj
Konkurs kulinarny Slow Food
Zespół Szkół w Oleszycach
21 maj
Spotkanie biznesowe PAIH
Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie
23 maj
Kino Lubaczów
MDK Lubaczów
24 maj
Kino Lubaczów
MDK Lubaczów
25 maj
Kino Lubaczów
MDK Lubaczów
31 maj
Festiwal Turystyki Rowerower RBG
Ziemia Lubaczowska
8 cze
XII Konkurs Piosenki Partyzanckiej
Szałas nad Tanwią
21 cze
Cieszanowska Dycha
"Wędrowiec" Cieszanów
2 lip
Akcja krwiodawstwa
Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie
10 lip
Festiwal Folkowisko
Chutor Gorajec

Często czytane