18 C
Lubaczów

Prawie 70 ochotników dołącza do 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Podobne wpisy

W miniony weekend 20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „Grot” powiększyła się o niemal 70 nowych ochotników, w tym osoby z naszego powiatu. Część z nich właśnie przechodzi 16-dniowe szkolenie podstawowe, znane jako „szesnastka”.

Program obejmuje naukę podstaw strzelectwa, taktyki, udzielania pierwszej pomocy, łączności oraz topografii. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy zmierzą się z tzw. „pętlą taktyczną”, która będzie testem nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych. Uroczysta przysięga odbędzie się 1 marca w Przeworsku.

Dodatkowo wśród nowo przyjętych żołnierzy znajduje się grupa rezerwistów, którzy postanowili wrócić do służby wojskowej. Ich doświadczenie będzie nieocenione w procesie szkolenia nowych żołnierzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wojskiem.

Warto dodać, że od następnego wcielenia 20 PBOT powiększa swoje zasięgi o powiaty brzozowski i przeworski.

Osoby, które są zainteresowane służbą w 20 PBOT, mogą składać wnioski w odpowiednich dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowych Centrach Rekrutacji lub za pośrednictwem portalu e-PUAP. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

PZ, elubaczow.com

Najnowsze wpisy

zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

1 maj
Narolska Majówka
Rynek w Narolu
1 maj
Majówka z Gminą Lubaczów
Kresowa Osada
2 maj
Horyniecka Majówka
Horyniec-Zdrój
7 maj
Akcja krwiodawstwa
Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie
9 maj
Kino Lubaczów
MDK Lubaczów
10 maj
Kino Lubaczów
MDK Lubaczów
11 maj
Kino Lubaczów
MDK Lubaczów
20 maj
Konkurs kulinarny Slow Food
Zespół Szkół w Oleszycach
23 maj
Kino Lubaczów
MDK Lubaczów
24 maj
Kino Lubaczów
MDK Lubaczów

Często czytane