Tegoroczny 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie lubaczowskim przeszedł do historii. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, wolontariuszy i sponsorów udało się zebrać rekordową kwotę 195 885,99 zł. To wynik, który jeszcze nigdy wcześniej nie został osiągnięty w naszym regionie!
Zbiróki i różnorodne aktywności były w sobotę i niedzielę prowadzone w różnych miejscach powiatu lubaczowskiego. Huczny finał WOŚP powócił m.in. do Oleszyc, gdzie hala widowiskowo-sportowa miejscowej Szkoły Podstawowej wypełniła się po brzegi. Organizatorzy finału WOŚP składają ogromne podziękowania wolontariuszom, którzy swoją niestrudzoną pracą i niegasnącym uśmiechem sprawili, że 33. Finał WOŚP był pełen radości i energii. Tradycyjnie zaangażowały się także różne instytucje, organizacje i firmy prywatne. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu i chęci dzielenia się dobrem mogliśmy wspólnie osiągnąć rekordowy wynik.
Dzięki Wam wszystkim stworzyliśmy coś niesamowitego – kolejny raz udowodniliśmy, że razem możemy zmieniać świat! – podsumowuje lubaczowski sztab WOŚP.
W sumie na koncie lubaczowskiego sztabu WOŚP w niedzielę przed północą znalazło się 195 885,99 zł (rozliczenie poniżej), a ostateczny wynik zostanie ogłoszony za jakiś czas. Obecnie działa jeszcze eSkarbonka, dzięki której można wpłacać pieniądze wirtualnie oraz prowadzone są aukcje Allegro, na których znajdziemy wiele ciekawych przedmiotów do wylicytowania.
Warto dodać, że kolejne rekordowe 59 tys. zł zebrał działający odrębnie sztab w gminie Narol.
W tym roku zbiórka była przeznaczona na najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki i leczenia onkologicznego oraz hematologicznego dzieci.







