Na drodze wojewódzkiej nr 865 łączącej Oleszyce z Jarosławiem nadal trwają intensywne prace związane z modernizacją i rozbudową dwóch odcinków trasy. Obecnie utrudnień w ruchu jest już jednak znacznie mniej.
Pierwsza inwestycja, realizowana przez Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe SA z Dębicy, obejmuje 7,5-kilometrowy odcinek między Lipiną a Zapałowem. Prace zakładają poszerzenie jezdni do szerokości 7 metrów, wzmocnienie jej konstrukcji oraz przebudowę mostu na rzece Lubaczówka. Modernizacja, o wartości 39 mln zł, ma na celu dostosowanie drogi do standardów klasy G, co zapewni większe bezpieczeństwo i komfort jazdy.
Równolegle prowadzona jest rozbudowa 12-kilometrowego odcinka między Zapałowem a Koniaczowem, za którą odpowiada firma Eurovia Polska S.A. W ramach tej inwestycji powstają nowe chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe oraz oświetlenie. Modernizacja obejmuje także poprawę odwodnienia oraz oznakowania drogi, co wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.
W porównaniu do wcześniejszych miesięcy, liczba miejsc objętych ruchem wahadłowym zmniejszyła się z 9 do 5, z czego cztery to bardzo krótkie, wręcz punktowe odcinki związane z przebudową niewielkich obiektów. Mimo, że na trasie obowiązują liczne ograniczenia prędkości oraz zakazy wyprzedzania, to odcinek z Oleszyc do Jarosławia można obecnie pokonać w około 35 minut. To znaczna poprawa w stosunku do wcześniejszych warunków, kiedy podróż tą trasą była dużo bardziej czasochłonna i lepiej było wybrać alternatywny wariant trasy przez Radawę lub Laszki.
Odpowiedzialni za realizację prac nadal apelują do kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków drogowych w miejscach objętych robotami.
Oto galeria zdjęć z realizacji inwestycji jadąc od strony Jarosławia.
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5275.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5276.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5278.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5287.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5289.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5290.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5291.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5293.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5294.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5295.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5297.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5299.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5300.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5301.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5304.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5306.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5308.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5310.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5311.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5313.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5314.jpg)
![Obraz przedstawiający Trasa Lipina - Jarosław nadal w remoncie, ale utrudnień znacznie mniej [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2025/01/img_5315.jpg)
Śledź nas w Google News
Obserwuj elubaczow.comBądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!


![Lepszy dojazd do Jarosławia i Rzeszowa. Nowy odcinek DW 865 oficjalnie oddany do użytku [VIDEO]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2026/07/01-2-218x150.jpg)
![Nowa siedziba Rejonu Dróg Wojewódzkich w Lubaczowie oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2026/07/01-1-218x150.jpg)



